אין כניסה – מה עדיף שיישאר מחוץ לחדר השינה

חדר השינה ממזמן כבר אינו רק חדר שמכיל מיטה, שולחן, סל כביסה ומראה. אנשים נוטים לאבזר את חדר השינה באופן שמונע מהם את הצורך לצאת מהחדר, מתוך מחשבה שכך יהיה להם יותר פשוט ומפנק. עם זאת, יש דברים שמוטב להשאיר באופן פשוט ובסיסי. אז מה מוטב להשאיר מחוץ לחדר השינה והיכן כן ניתן להתפנק? עשינו שיעורי בית וחזרנו עם מספר המלצות.

 

תאורה במידה הנכונה

כמובן שחייב לשלב בחדר השינה תאורה, במיוחד אם רוצים לקרוא ספר לקראת ההירדמות. עם זאת, ההמלצה היא להימנע מתאורה בוהקת ולהעדיף תאורה צהובה וממוקדת שמייצרת אווירה נעימה ורגועה. כמו כן, לצד מיטות זוגיות מומלצת תאורת צד יחסית חלשה, כך שכל צד יכול להאיר ובו זמנית להתחשב בבן/ת הזוג.

 

טכנולוגיה – כן ולא

מצד אחד, מאוד מפנק להירדם לצד פרק שאוהבים. מצד שני, אם דוחים את השינה כיוון שעוברים מפרק לפרק ומתעלמים מהשעה, אל תתפלאו אם שוב תקומו בבוקר עייפים. אם מכניסים טלוויזיה לחדר השינה, רצוי לקבוע מראש כללי צפייה. עם זאת, בכל הנוגע ללפטופ ושאר מחשבים שמאפשרים להשלים משימות עבודה תוך כדי רביצה, פה כבר מדובר בקו אדום. מיטה אמורה לאפס את היום, ולא להוות מיני משרד.

כמו כן, ככול שנכנסים למיטה עם יותר מכשירים שמייצרים קרינה, כך פוגעים בבריאות לאורך זמן, במיוחד אם יש לכם מזרן זוגי שמכיל קפיצים. אז נכון שמזרן זוגי בעל מערכת קפיצים מתקדמת תומך באיכות השינה, אך מצד שני שילוב של קפיצי מתכת עם מכשירים שפולטים קרינה אינו מומלץ, משמע לכל הפחות תרחיקו את הנייד מהראש ותשימו אותו על שקט – הכי מעצבן להתעורר מתוך שינה עמוקה רק כמישהו חושב שהגיוני לשלוח הודעות לאחר השעה 9 בערב.

 

צמחייה – כמה ולמה

אין ויכוח! צמחייה מרגיעה, מייצרת אווירה מרשימה ואף מעניקה השראה. מצד שני, אם רוצים ליהנות מצמחייה במצב אידיאלי, יש להקפיד על שלושת הכללים הבאים:

  • כמות – אין להגזים עם כמות של צמחים בחדר השינה, במיוחד אם מדובר בצמחים שפולטים פחמן דו חמצני.
  • טיפול – אם בוחרים לעצב את החדר עם צמחים, נדרש להקפיד על טיפול נאות. אתם ממש לא רוצים להתעורר בחדר שבו יש עלים יבשים, ענפים קמלים ובאופן כללי תחושה של הזנחה.
  • סוגים – לפני שבוחרים צמחים לחדר השינה, תבדקו מראש אם הם פולטים פחמן דו חמצני, או לחלופין חמצן. כמו כן, טוב לדעת שיש סוגים שלא רק פולטים חמצן, אל גם נחשבים כמסנני אוויר מעולים (למשל סנסיווריה) ואף כבעלי תכונת מרגיעות (למשל לבנדר).

אוכל –  בהחלט מפתה

אין ספק שכיף לשכב בסוף היום במיטה, לשים פרק טוב ולנשנש משהו טעים. מצד שני, לא כיף לקום לאחר שכבר נכנסים למיטה רק כדי לצחצח שיניים (ולא אידיאלי להירדם ללא צחצוח שיניים), לא כיף לישון עם פירורים ולפני ואחרי הכול לא מדובר בשעות אידיאליות עבור נשנושים. מסקנה? את האוכל תשאירו מעבר לדלת.

שינה נעימה!

מה היה לנו עד עכשיו?

נוף מעוצב
עיצוב נוף

עיצוב נוף הוא היבט מכריע ביצירת חללים חיצוניים פונקציונליים ונעימים מבחינה אסתטית. זה כרוך בתכנון ופיתוח מתחשבים של גינות, פארקים ואזורים פתוחים אחרים, איזון בין יופי, תועלת וקיימות סביבתית. בישראל, שבה מרחבים עירוניים מתפתחים במהירות, עיצוב נוף ממלא תפקיד משמעותי בשיפור איכות החיים ורווחת הקהילה. על ידי שילוב אלמנטים טבעיים עם צרכים אנושיים, עיצוב נוף לא רק שילוב של הסביבה אלא גם מקדם איזון אקולוגי. מאמר זה מתעמק ביסודות עיצוב הנוף, בוחן את עקרונות הליבה שלו, מתאר את תהליך התכנון ודן במגמות עדכניות. יתרה מזאת, הוא מדגיש את חשיבותו של עיצוב נוף בשיפור איכות החיים, הגנה על הסביבה, טיפוח פיתוח קהילתי, הגדלת ערכי נכסים והוספת ערך אסתטי לסביבתנו.

איתור חייבים
משרד חקירות מומחה באיתור חייבים – הפתרון היעיל להשבת חובות

בעולם העסקים התחרותי של ימינו, גביית חובות הפכה לאתגר משמעותי עבור חברות ובעלי עסקים. כאשר חייבים נעלמים ומתחמקים מתשלום, נדרש סיוע מקצועי כדי לאתר אותם ולהבטיח את החזר החוב. כאן נכנס לתמונה משרד חקירות מומחה באיתור חייבים, המציע פתרון יעיל ואפקטיבי להתמודדות עם בעיית החובות.

olympic games
האולימפיאדה בפריז 2024: חגיגה ספורטיבית עולמית

בעוד שהעולם ממשיך להתאושש מאתגרי מגפת הקורונה, פריז 2024 מתקרבת בצעדי ענק ומביאה עימה אווירה של התחדשות והתרגשות. העיר, עם ההיסטוריה העשירה שלה והנופים המרהיבים, מתכוננת לארח את אחד האירועים הספורטיביים הגדולים והמשמעותיים בעולם – המשחקים האולימפיים.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

רשלנות רפואית
הוכחת רשלנות רפואית

במאמר זה נדון בשאלה כיצד מוכיחים שאכן נגרמה במקרה שלכם רשלנות רפואית