אנטי וירוס חינם – האם הוא יעיל? מה מומלץ?

 

אחד הכלים החשובים ביותר עבור כל מחשב, טאבלט או מכשיר סלולר הוא אנטי וירוס. זו התוכנה שמאפשרת לנו להפעיל את המכשירים הנ"ל בצורה בטוחה, מבלי לחשוש שמא וירוס מגורם פנימי או חיצוני יתקוף אותם ויפגע ביכולת התפקוד שלהם.

כידוע, מחשבים, פלאפונים או טאבלטים עלולים להיות מותקפים בוירוסים, רוגלות ומזיקים אחרים, אשר עלולים להיכנס למכשיר דרך קבצים, אתרים לא בטוחים, תוכנות, חיבור לשרתים חיצוניים ועוד. הנזק שהם עלולים לייצר למערכת היא עצומה, החל משיבוש קובץ ספציפי, גניבת מידע לאורך זמן או שיבוש מערכות המכשיר עד כדי כך שלא נוכל להשתמש בו. ייתכן מאוד שאנחנו גם נעביר את הוירוס לאחרים, מבלי שנדע על כך.

הפתרון הטוב ביותר בשביל להתמודד עם מצב זה, כאמור, הוא להיעזר בתוכנת אנטי וירוס. תוכנה שמאפשרת לנו להגן על המכשיר מפני וירוסים ותוכנות מזיקות אחרות, בין היתר, באמצעות סריקה קבועה, סריקה מזדמנת מתי שאנחנו רוצים, עדכון של התוכנה מפני וירוסים חדשים, תיקונים, ניקוי המכשיר מקבצים נגועים ועוד. אנחנו יכולים להשתמש בתוכנה מתי שאנחנו רוצים וצריכים וכך נוכל להפיק ממנה תועלת מרבית.


למה לקנות אם אפשר בחינם?

על פניו, הדבר הנכון הוא לקנות אנטי וירוס מלא דרך האתר של החברה אשר מייצרת ומשווקת אותו. במקרה כזה אנחנו יכולים לקבל תוכנה מלאה בכל הפונקציות, תוכנה שתאפשר לנו לקבל את כל השירותים הנדרשים עבור ניקוי המכשיר ושמירה עליו.

אך רוב החברות מציעות גם תוכנות אנטי וירוס בחינם. מדובר על תוכנות הרבה יותר "רזות", כלומר כאלה שכוללות הרבה פחות פונקציות, בדרך כלל הן כוללות רק את הפונקציות החיוניות. קרי, עדכון, איתור וסריקה, ניקוי. התוכנות החינמיות לא מציעות דברים מורכבים מדי ולא דברים יותר מדי משוכללים.

הרבה יותר משתלם להשתמש בתוכנה חינמית מאשר בתוכנה מלאה, בתנאי שניתן לעשות בה שימוש לאורך זמן. ישנן תוכנות שמאפשרות להשתמש בהן בחינם לתקופת ניסיון של שבוע או חודש, בתקופה זו יכול המשתמש לבחון האם התוכנה מתאימה לו, ואם כן הוא צריך לרכוש אותה.

לעומת זאת, יש חברות שמספקות אופציה להוריד תוכנה חינמית, רזה ומוגבלת בפונקציות, ללא הגבלת זמן. זו תוכנה שמשתלם להתקין אותה, מאחר והיא מספקת לנו את כל מה שאנחנו צריכים מבלי שיש צורך להכביד על המכשיר עם תוכנות כבדות או מבלי שיש צורך לבזבז זמן על פונקציות פחות מועילות. זה נכון בוודאי, כשמדובר על מחשב ביתי או מכשיר סלולר אישי. אם מדובר במכשיר עסקי, אז יהיה נכון לקנות את התוכנה, לקבל את הרישיון שלו ואז גם אפשר ליהנות מתמיכה טכנית רחבה של צוות החברה.

חשוב לומר, ישנן חברות שמספקות תוכנות חינמיות, אך אז הצרכן נאלץ להתמודד עם פרסומות בתוכנה, דבר שיכול להיות לא נעים ומסורבל.


אילו תוכנות אנטי וירוס חינמיות משתלמות להתקנה?

אנחנו נציג כאן 3 תוכנות שניתן להוריד גרסה חינמית שלהן והן נחשבות מאוד איכותיות.

התוכנה הראשונה היא AVG – מדובר על אנטי וירוס איכותי מאוד, קליל, הגרסה הרזה שלו לא דורשת הרבה מקום והיא מספקת לצרכן את כל מה שהוא צריך.

התוכנה השנייה היא נורטון – נחשבת לאחת התוכנות הוותיקות והאיכותיות בתחום. מלבד אנטי וירוס, החברה מציעה עוד מגוון רחב של תוכנות אבטחה והגנה.

התוכנה השלישית היא Macfee, תוכנה איכותית אף היא, אשר כוללת הגנה מרבית על המחשב ועל מכשיר הסלולר, גם בגרסתה החינמית וכמובן גם בגרסת התשלום

 

מה היה לנו עד עכשיו?

נוף מעוצב
עיצוב נוף

עיצוב נוף הוא היבט מכריע ביצירת חללים חיצוניים פונקציונליים ונעימים מבחינה אסתטית. זה כרוך בתכנון ופיתוח מתחשבים של גינות, פארקים ואזורים פתוחים אחרים, איזון בין יופי, תועלת וקיימות סביבתית. בישראל, שבה מרחבים עירוניים מתפתחים במהירות, עיצוב נוף ממלא תפקיד משמעותי בשיפור איכות החיים ורווחת הקהילה. על ידי שילוב אלמנטים טבעיים עם צרכים אנושיים, עיצוב נוף לא רק שילוב של הסביבה אלא גם מקדם איזון אקולוגי. מאמר זה מתעמק ביסודות עיצוב הנוף, בוחן את עקרונות הליבה שלו, מתאר את תהליך התכנון ודן במגמות עדכניות. יתרה מזאת, הוא מדגיש את חשיבותו של עיצוב נוף בשיפור איכות החיים, הגנה על הסביבה, טיפוח פיתוח קהילתי, הגדלת ערכי נכסים והוספת ערך אסתטי לסביבתנו.

איתור חייבים
משרד חקירות מומחה באיתור חייבים – הפתרון היעיל להשבת חובות

בעולם העסקים התחרותי של ימינו, גביית חובות הפכה לאתגר משמעותי עבור חברות ובעלי עסקים. כאשר חייבים נעלמים ומתחמקים מתשלום, נדרש סיוע מקצועי כדי לאתר אותם ולהבטיח את החזר החוב. כאן נכנס לתמונה משרד חקירות מומחה באיתור חייבים, המציע פתרון יעיל ואפקטיבי להתמודדות עם בעיית החובות.

olympic games
האולימפיאדה בפריז 2024: חגיגה ספורטיבית עולמית

בעוד שהעולם ממשיך להתאושש מאתגרי מגפת הקורונה, פריז 2024 מתקרבת בצעדי ענק ומביאה עימה אווירה של התחדשות והתרגשות. העיר, עם ההיסטוריה העשירה שלה והנופים המרהיבים, מתכוננת לארח את אחד האירועים הספורטיביים הגדולים והמשמעותיים בעולם – המשחקים האולימפיים.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

רשלנות רפואית
הוכחת רשלנות רפואית

במאמר זה נדון בשאלה כיצד מוכיחים שאכן נגרמה במקרה שלכם רשלנות רפואית