בדק בית לדירה חדשה – המדריך המלא

 

המושג בדק בית, מוכר לכולנו מסיפורים של חברים ומשפחה. במהלך החיים, בעת מעבר לבית חדש או שיפוץ הבית, קיים סיכוי גדול שתיאלצו לבצע גם אתם בדק בית לדירה חדשה. בכדי לבצע את התהליך בצורה נכונה, יעילה וזולה, כדאי להרחיב קצת את הידע בנושא. במדריך הבא, נפרט על קצה המזלג מה הוא בדק בית, מה היתרונות שלו, מתי תזדקקו לבצע אותו, ולמה אסור לכם לוותר עליו.

 

מה זה בדק בית?

בדק בית הוא תהליך אשר נועד לאתר ליקויים או תקלות בדירה/ בבית החדש. לרוב, התהליך ייעשה בעת שיפוצים או בעת בניית בניין חדש. בעזרת איש מקצוע, תיערך בדירה בדיקה, לאחריה יונפק דו"ח אשר יסכם את התקלות שיש לתקן במבנה. הדו"ח יימסר לקבלן הבניין ולאנשים הרלוונטיים, אשר יצטרכו לתקן את הרידג'קטים.

 

בדק בית לדירה חדשה – מחירים

טווח המחירים, משתנה בהתאם לבעל המקצוע אשר מבצע את בדק הבית מחיר מעולה , התאריך הנקבע, וגודל הדירה,. בשביל לסבר את האוזן, אלו המחירים שתצטרכו לשלם בעבור בדק בית לדירות סטנדרטיות. בדק בית עבור דירה של חמישה חדרים, יעלה בין 700 שקלים עד 1400 שקלים בלבד. לעומת זאת, עבור דירה של שישה עד שמונה חדרים, המחיר של בדק בית ינוע בין 1100 שקלים עד 1450 שקלים.

 

מתי נצטרך לבצע בדק בית

בדק בית מומלץ לבצע טרם כניסה לכל דירה או בית פרטי. בין אם מדובר על כניסה לדירה חדשה מהניילונים, או אפילו מעבר לדירה שכבר שהו בה דיירים. גם בעת שיפוצים, מומלץ לבצע בדק בית ולוודא כי הכול מתנהל כהלכה.

 

על מה נסתכל בעת ביצוע בדק בית?

בעת ביצוע הבדיקה, אנשי המקצוע יתמקדו במספר דגשים. ראשית, יבדקו את חיבורי החשמל, חוטים חשופים ומגעים. נוסף על כך, יש דגש על צינורות המים, איטום תקין, ואינסטלציה. כמובן שאלו רק דוגמאות מתוך המון פרמטרים עליהם מסתכלים אנשי המקצוע.

 

למה אסור לכם לוותר על בדק בית?

אנשים רבים, לא מבינים מדוע יש לבצע בדק בית לדירה חדשה, וסומכים על אנשי המקצוע אשר בנו את הדירה, שהם יודעים מה הם עושים. מבלי לזלזל כמובן באנשי המקצוע, במקרים של דאגה וביטחון למשפחה שלכם, תסמכו רק על עצמכם. לדוגמה, אם יש בעיה עם צינורות המים בדירה, גילוי מוקדם טרם הכניסה לדירה ימנע הצפות עתידיות אשר יסכנו את הילדים. גילוי מאוחר יגרום לנזק כספי רב, נזק לרכוש, וחלילה סכנת חיים. לכן, ההמלצה החמה הינה לבצע בדק בית בשביל לוודא שכלל הפרמטרים בבית תקינים.

 

לסיכום, אם אי פעם תיאלצו לבצע בדיקת בדק בית, כדאי להיעזר באנשי מקצוע מתאימים שיודעים לבצע את הבדיקה ביעילות, וכמובן מומלץ לבצע סקר שוק קצר קודם לכן, בכדי להבטיח קבלת הצעת מחיר הוגנת ואמינה.

מה היה לנו עד עכשיו?

חוקר פרטי
תפקידו של חוקר פרטי בשנת 2024

בשנת 2024, תפקידם של חוקר פרטי ומשרד חקירות ממשיך להיות מכריע בהיבטים שונים של החברה. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת והמורכבות של פשעים וסכסוכים מתגברת, חוקרים פרטיים ממלאים תפקיד חיוני בחשיפת מידע, איסוף ראיות ומתן תובנות חשובות ללקוחותיהם. במאמר זה נחקור את המשמעות של חוקרים פרטיים ומשרדי חקירות בשנת 2024.

איך לבחור תמונה לסלון?

התמונה בסלון היא הרבה יותר מסתם קישוט. היא יכולה להגדיר את האווירה בחדר, להוסיף עניין וצבע, ואפילו לשקף את האישיות שלכם. עם כל כך הרבה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

שגרת טיפוח
סבון לפנים בשגרת טיפוח של ניקוי וחיטוי העור

סבון פנים הוא חלק בלתי נפרד משגרת טיפוח עור הפנים עבור רבים, המשרת מטרה כפולה הן בניקוי והן בחיטוי העור. מתי נכון להשתמש בו? האם מתאים לכל סוגי העור? ומדוע כל שגרת טיפוח צריכה לכלול אותו? על כל אלו ועוד, במאמר הבא.