החלטתם לקנות מתנה למפקד? אלה הדגשים שחשוב לשים לב אליהם

מסע החיים של בערך חצי מהישראלים והישראליות כולל תחנה משמעותית במיוחד, בגיל צעיר למדי. הכוונה היא כמובן לשירות הצבאי. התקופה האינטנסיבית, היציאה מהבית (גם כשמשרתים בבסיס פתוח), ההיכרויות החדשות, האתגרים, הדרישות המרובות מצד המערכת (שמייצרות קושי אבל גם עוזרות לצעירים ולצעירות לגלות בעצמם יכולות וכוחות שלא בהכרח ידעו על קיומם) והאווירה הייחודית – כל אלה מרכיבים חוויה מרתקת אבל גם מורכבת. מפקד חכם, קשוח אבל גם קשוב ובעיקר מי שמקפיד על דוגמה אישית ומוכן לסייע במידת הצורך, עוזר לצלוח את השירות בצה"ל בשלום. בחלק מהמקרים המפקדים אף הופכים למודל לחיקוי ואפילו לאחים גדולים.

בהתאם, כשמפקד משתחרר, החיילים והחיילות שלו ירצו לקנות לו מתנה – ובעמוד זה תמצאו מספר דגשים שחשוב להקפיד עליהם כשבוחרים מתנה למפקד.

 

מתנה מכובדת – אבל לא יקרה מדי

הדגש החשוב הראשון בבחירת מתנה למפקד הוא הסכום שאותו מקציבים למען מטרה זו. הסכום תלוי כמובן במספר החיילים והחיילות שרוצים להביע את הערכתם למפקד, ואת תודתם על העזרה והאחריות. המתנה חייבת להיות מכובדת כדי שתמלא את ייעודה, הבעת אותה הערכה והכרת תודה אמיתית, ולכן נדרש איסוף סכום כסף מספיק גבוה. מצד שני, כדאי להימנע ממתנה יקרה יתר על המידה – גם בגלל שהמפקד עלול להיות מובך, גם בגלל שמדובר בכל זאת באירוע שמתרחש במסגרת השירות בצה"ל, וגם בגלל שבסופו של דבר המרכיב החשוב ביותר בכל מתנה, לא רק למפקד, הוא היחס האישי ולאו דווקא תג המחיר. כך למשל מתנה עם חריטה של מסר מרגש תשמח הרבה יותר ממתנה יקרה.

 

התאמה מלאה למפקד

הדגש השני בבחירת מתנה למפקד הוא למצוא פריט שהמפקד יפיק ממנו תועלת, או כזה שהמפקד יתחבר אליו מיד. אם אתם לא בטוחים מה המפקד צריך / רוצה / אוהב, אפשר להתייעץ עם בן/בת זוג, אח/ות, חבר/ה קרוב/ה וכו'. במקרים רבים החיילים מכירים מספיק טוב את המפקד שלהם ויודעים מה ישמח אותו גם בלי עזרה – כך לדוגמה אם המפקד אוהב לבשל, סכין שף תהיה מתנה מוצלחת.

 

מתנה למפקד – דוגמאות נבחרות

כשבוחרים מתנה למפקד יש כמובן שלל אפשרויות. סכין שף עם חריטה היא אחת מהן, כשמומלץ להעדיף סכינים של חברות מוכרות בתחום כמו למשל ארקוס, זיפו הוא עוד דוגמה למוצר איכותי וגם כזה שעשוי לספק תועלת רבה למפקד שלכם ולטווח ארוך מאוד בזכות רמת העמידות הגבוהה של המצית. גם ארנק מהודר הוא אופציה שכדאי לשקול, ובכל מקרה רצוי כאמור לבחור מתנה שמגיעה עם עיצוב אישי, למשל בדמות חריטה על הפריט הנבחר. את המסר שייחרט על המתנה חשוב לתכנן היטב, גם בגלל שהמקום יחסית מצומצם ולכן לכל מילה יש משמעות, וגם מפני שהוא נשאר לתמיד ויכול לרגש את המפקד בכל פעם שבה ישתמש במתנה.

שיקום מבנים לאחר הצפה

הצפה עלולה לגרום לנזק רב למבנים, הן מבפנים והן מבחוץ. אם העסק שלך נפגע מהצפה, חשוב לנקוט בצעדים הדרושים לשיקום בהקדם האפשרי. במצבים כאלה הזמן

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

שיקום מבנים לאחר הצפה

הצפה עלולה לגרום לנזק רב למבנים, הן מבפנים והן מבחוץ. אם העסק שלך נפגע מהצפה, חשוב לנקוט בצעדים הדרושים לשיקום בהקדם האפשרי. במצבים כאלה הזמן