הערכה שווי נכס לפני מכירה

שוויו של נכס יכול להיות מפורסם בכל מיני לוחות כאשר אנו באים לרכוש או למכור נכס. הלוחות השונים המעריכים את ערכם של נכסים כיום בשוק יכולים לנוע בין טווחים שונים ואולם עם זאת, אין משמעות הדבר כי זהו ערכו האמיתי של נכסים אלו.

במקרים רבים, המוכרים דורשים מחירים שאינם תואמים את המחיר האמיתי שבהם הנכסים נמכרים בסופו של דבר לאחר משא ומתן. יתרה מכך, עם הערכה של שווי הנכס יכולים להתעורר קשיים ואתגרים שונים המלמדים על ליקויים בנכס ומצריכים הערכה מחדש של שוויו.

גורמים אלו מצריכים הערכה שקולה של הנכס, כזו המבוססת על נתונים עדכניים בשטח וכוללת את כל הפרמטרים הנדרשים לצורך הערכה אמיתית של הנכס. משמעות הדבר היא כי על מנת שערכו של הנכס יוערך כראוי, יש צורך בבדיקה על ידי מומחים לתחום, כאלה שיכולים לתת את ההערכה המדויקת ביותר באמצעות בדיקת שווי נכס לרבות כל הפרמטרים הרלוונטיים.

אמנם, רבים מבקשים לבצע הערכת שווי נכס שלהם בעצמם באמצעות לוחות שונים וכן באמצעות מחשבונים למיניהם. עם זאת, ישנם גורמים שאי אפשר לראות אלא בזמן אמת על ידי מי שמתמצא בתחום ויודע לבצע את ההערכה באמת, בהתבסס על הנתונים הייחודיים של הדירה.

אם אתם רוצים לקבל מידע כללי אודות שווי הנכס תוכלו להתבסס על מספר פרמטרים הקבועים בחוק ועם זאת, על מנת לדעת באמת מה הערך של הדירה שלכם בדיוק תצטרכו להיעזר במומחים לתחום הערכה שווי נכס המכירים לא רק את הפרמטרים השונים אלא גם את האותיות הקטנות.

 

להלן מספר פרמטרים כלליים המשפיעים על ערכה של הדירה/ ערכו של הנכס:

  • מיקום הדירה

מיקום הדירה כולל את המצב הסוציו אקונומי של האוכלוסייה במקום, התשתיות ואיכותן, מידת הדאגה של העירייה/ המועצה העירונית באזור לתשתיות ולשירותים ציבוריים, מוסדות ציבוריים הקיימים באזור.

  • גודל הדירה

גודל הדירה מצריך בדיקה של שמאי מקצועי שכן במקרים רבים גודלה של הדירה בשטח אינו מאושר בטאבו כולו אלא רק חלק ממנו ולפיכך יש צורך להתאים את שווי שטח הדירה בפועל עם שווי שטח הדירה כפי שהוא רשום בטאבו.

  • חנייה

חנייה, חניון קרוב ומספר החניות הפנויות באותו אזור הינם גורמים המשפיעים גם הם בתורם על מחירה של הדירה.

  • קומה ומעלית

אם דירה ממוקמת בקומה גבוהה אזי מעלית באותו בניין תעלה גם היא את ערך הדירה. עם זאת, כאשר מדובר בדירה הממוקמת בקומה גבוהה ואין מעלית שמגיעה אליה אזי המחיר יהיה נמוך יותר.

  • המצב הפיזי של הדירה

מצבה של הדירה משפיע משמעותית על מחירה. דירה במצב ירוד תוצע במחיר נמוך יותר ואילו ככל שהדירה מושקעת יותר כך היא למעשה מעלה את המחיר שבו היא תימכר.

  • אפשרויות שדרוג ושיפור

ככל שיש לבעלי הנכס יותר זכויות שיפור בדירה כך היא למעשה תימכר במחיר גבוה יותר.

מה היה לנו עד עכשיו?

נוף מעוצב
עיצוב נוף

עיצוב נוף הוא היבט מכריע ביצירת חללים חיצוניים פונקציונליים ונעימים מבחינה אסתטית. זה כרוך בתכנון ופיתוח מתחשבים של גינות, פארקים ואזורים פתוחים אחרים, איזון בין יופי, תועלת וקיימות סביבתית. בישראל, שבה מרחבים עירוניים מתפתחים במהירות, עיצוב נוף ממלא תפקיד משמעותי בשיפור איכות החיים ורווחת הקהילה. על ידי שילוב אלמנטים טבעיים עם צרכים אנושיים, עיצוב נוף לא רק שילוב של הסביבה אלא גם מקדם איזון אקולוגי. מאמר זה מתעמק ביסודות עיצוב הנוף, בוחן את עקרונות הליבה שלו, מתאר את תהליך התכנון ודן במגמות עדכניות. יתרה מזאת, הוא מדגיש את חשיבותו של עיצוב נוף בשיפור איכות החיים, הגנה על הסביבה, טיפוח פיתוח קהילתי, הגדלת ערכי נכסים והוספת ערך אסתטי לסביבתנו.

איתור חייבים
משרד חקירות מומחה באיתור חייבים – הפתרון היעיל להשבת חובות

בעולם העסקים התחרותי של ימינו, גביית חובות הפכה לאתגר משמעותי עבור חברות ובעלי עסקים. כאשר חייבים נעלמים ומתחמקים מתשלום, נדרש סיוע מקצועי כדי לאתר אותם ולהבטיח את החזר החוב. כאן נכנס לתמונה משרד חקירות מומחה באיתור חייבים, המציע פתרון יעיל ואפקטיבי להתמודדות עם בעיית החובות.

olympic games
האולימפיאדה בפריז 2024: חגיגה ספורטיבית עולמית

בעוד שהעולם ממשיך להתאושש מאתגרי מגפת הקורונה, פריז 2024 מתקרבת בצעדי ענק ומביאה עימה אווירה של התחדשות והתרגשות. העיר, עם ההיסטוריה העשירה שלה והנופים המרהיבים, מתכוננת לארח את אחד האירועים הספורטיביים הגדולים והמשמעותיים בעולם – המשחקים האולימפיים.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

רשלנות רפואית
הוכחת רשלנות רפואית

במאמר זה נדון בשאלה כיצד מוכיחים שאכן נגרמה במקרה שלכם רשלנות רפואית