ורטיגו טיפול, תסמינים וכל מה שאתם צריכים לדעת

ורטיגו הינו סימפטום אשר גורם לסחרחורת וגורם לאדם להרגיש שהוא מסתובב או שהסביבה סביבו מסתובבת, גם כשזה לא באמת קורה במציאות. לרוב, ורטיגו הוא סימפטום המעיד על בעיה באוזן הפנימית, אך הוא יכול להתפתח גם כתוצאה ממחלות הקשורות למוח כמו גידולים, שבץ מוחי וכדומה.

אם תחפשו עבור ורטיגו טיפול תוכלו למצוא מגוון רחב של טיפולים והצעות שונות אך בפועל, המטרה שאתם צריכים לכוון אליה היא לא הטיפול בורטיגו עצמו, אלא טיפול במחלה אשר מהווה את הגורם לורטיגו. טיפול בשורש הבעיה כמובן יביא גם את הטיפול בסיפטומים, אך גם יבטיח כי הם לא יחזרו שוב ולא תהיו תלויים בתרופות בכדי לאזן את הורטיגו באופן קבוע.

 

מה זה בכלל ורטיגו?

כאמור, ורטיגו הוא מצב המתאר סחרחורות ותחושת חוסר איזון, אך מעבר לכך, הסובלים מורטיגו יכולים לסבול גם מתסמינים נוספים כמו:

  • בחילות והקאות
  • סחרחורות
  • חוסר איזון ושיווי משקל
  • אובדן יכולת השמיעה באוזן אחת או בשתי האוזניים
  • צלצולים באוזניים (טינטון)
  • כאבי ראש
  • בחילות בזמן נסיעה
  • תחושה של אטימות באוזן
  • חוסר שליטה בתנועות העיניים וכדומה

ורטיגו היקפי לעומת ורטיגו מרכזי

הורטיגו הנפוץ ביותר היום הוא הורטיגו ההיקפי, אשר המקור שלו הוא מהאוזן הפנימית או מהעצב הוסטיבולרי, ששניהם משמשים לטובת יצירת איזון ושיווק משקל.

לעומת זאת, הורטיגו המרכזי הוא פחות נפוץ, והוא מגיע כתוצאה ממחלה אשר משפיעה על המוח. זה יכול להיות זיהום, שבץ, פגיעה מוחית, גידול במוח או כל דבר דומה. יחד עם זאת, הסתמינים במקרה הזה יהיו הרבה יותר ברורים והרבה יותר חמורים ויכולים לגרום לחוסר שיווי משקל חמור או אפילו קושי בהליכה.

מלבד הגורמים הללו, ישנם גורמים נוספים אשר יכולים לגרום לורטיגו כמו מיגרנות, שימוש בתרופות מסוימות, הפרעות קצב, סוכרת, פציעות ראש, חוסר תזוזה ממושך, שלבקת חוגרת, בעיות באוזניים, פיסטולה פרילימפטית, נשימה מהירה, לחץ דם נמוך, חולשה בשרירים, אוטוסקלרוזיס, טרשת נפוצה ועוד.

 

האם ורטיגו הוא מסוכן?

ורטיגו עלול לגרום לנפילות, מה שעלול לגרום לשברים בעצמות או לפציעות אחרות אשר מגיעות כתוצאה מהנפילה. בנוסף, הורטיגו יכול לגרום להפרעה ולגרום לסיכון בביצוע פעילויות יום יומיות כמו נהיגה, בישול או התעסקות באש ועוד, ומכאן הסיכונים שלו.

 

מה עושים?

כפי שכבר כתבנו בתחילת המאמר, הדרך הטובה ביותר לטפל בורטיגו היא למצוא את המקור אשר גורם לו. ברגע שמוצאים את הבעיה אתם כבר בחצי הדרך לפתרון שלה. לכן, לפני שאתם פונים אל תרופות שונות אשר רק מטשטשות את הורטיגו או מנסות לעזור לאזן אותו, פנו לאבחון וטיפול מקצועי בשורש הבעיה כך שתוכלו לפתור את הבעיה לעומק ותוכלו להיפטר אחת ולתמיד מתסמיני הורטיגו הקשים ולהחזיר לעצמכם את הבריאות ושגרת החיים הטובה.

מה היה לנו עד עכשיו?

נוף מעוצב
עיצוב נוף

עיצוב נוף הוא היבט מכריע ביצירת חללים חיצוניים פונקציונליים ונעימים מבחינה אסתטית. זה כרוך בתכנון ופיתוח מתחשבים של גינות, פארקים ואזורים פתוחים אחרים, איזון בין יופי, תועלת וקיימות סביבתית. בישראל, שבה מרחבים עירוניים מתפתחים במהירות, עיצוב נוף ממלא תפקיד משמעותי בשיפור איכות החיים ורווחת הקהילה. על ידי שילוב אלמנטים טבעיים עם צרכים אנושיים, עיצוב נוף לא רק שילוב של הסביבה אלא גם מקדם איזון אקולוגי. מאמר זה מתעמק ביסודות עיצוב הנוף, בוחן את עקרונות הליבה שלו, מתאר את תהליך התכנון ודן במגמות עדכניות. יתרה מזאת, הוא מדגיש את חשיבותו של עיצוב נוף בשיפור איכות החיים, הגנה על הסביבה, טיפוח פיתוח קהילתי, הגדלת ערכי נכסים והוספת ערך אסתטי לסביבתנו.

איתור חייבים
משרד חקירות מומחה באיתור חייבים – הפתרון היעיל להשבת חובות

בעולם העסקים התחרותי של ימינו, גביית חובות הפכה לאתגר משמעותי עבור חברות ובעלי עסקים. כאשר חייבים נעלמים ומתחמקים מתשלום, נדרש סיוע מקצועי כדי לאתר אותם ולהבטיח את החזר החוב. כאן נכנס לתמונה משרד חקירות מומחה באיתור חייבים, המציע פתרון יעיל ואפקטיבי להתמודדות עם בעיית החובות.

olympic games
האולימפיאדה בפריז 2024: חגיגה ספורטיבית עולמית

בעוד שהעולם ממשיך להתאושש מאתגרי מגפת הקורונה, פריז 2024 מתקרבת בצעדי ענק ומביאה עימה אווירה של התחדשות והתרגשות. העיר, עם ההיסטוריה העשירה שלה והנופים המרהיבים, מתכוננת לארח את אחד האירועים הספורטיביים הגדולים והמשמעותיים בעולם – המשחקים האולימפיים.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

רשלנות רפואית
הוכחת רשלנות רפואית

במאמר זה נדון בשאלה כיצד מוכיחים שאכן נגרמה במקרה שלכם רשלנות רפואית