ורטיגו טיפול, תסמינים וכל מה שאתם צריכים לדעת

ורטיגו הינו סימפטום אשר גורם לסחרחורת וגורם לאדם להרגיש שהוא מסתובב או שהסביבה סביבו מסתובבת, גם כשזה לא באמת קורה במציאות. לרוב, ורטיגו הוא סימפטום המעיד על בעיה באוזן הפנימית, אך הוא יכול להתפתח גם כתוצאה ממחלות הקשורות למוח כמו גידולים, שבץ מוחי וכדומה.

אם תחפשו עבור ורטיגו טיפול תוכלו למצוא מגוון רחב של טיפולים והצעות שונות אך בפועל, המטרה שאתם צריכים לכוון אליה היא לא הטיפול בורטיגו עצמו, אלא טיפול במחלה אשר מהווה את הגורם לורטיגו. טיפול בשורש הבעיה כמובן יביא גם את הטיפול בסיפטומים, אך גם יבטיח כי הם לא יחזרו שוב ולא תהיו תלויים בתרופות בכדי לאזן את הורטיגו באופן קבוע.

 

מה זה בכלל ורטיגו?

כאמור, ורטיגו הוא מצב המתאר סחרחורות ותחושת חוסר איזון, אך מעבר לכך, הסובלים מורטיגו יכולים לסבול גם מתסמינים נוספים כמו:

  • בחילות והקאות
  • סחרחורות
  • חוסר איזון ושיווי משקל
  • אובדן יכולת השמיעה באוזן אחת או בשתי האוזניים
  • צלצולים באוזניים (טינטון)
  • כאבי ראש
  • בחילות בזמן נסיעה
  • תחושה של אטימות באוזן
  • חוסר שליטה בתנועות העיניים וכדומה

ורטיגו היקפי לעומת ורטיגו מרכזי

הורטיגו הנפוץ ביותר היום הוא הורטיגו ההיקפי, אשר המקור שלו הוא מהאוזן הפנימית או מהעצב הוסטיבולרי, ששניהם משמשים לטובת יצירת איזון ושיווק משקל.

לעומת זאת, הורטיגו המרכזי הוא פחות נפוץ, והוא מגיע כתוצאה ממחלה אשר משפיעה על המוח. זה יכול להיות זיהום, שבץ, פגיעה מוחית, גידול במוח או כל דבר דומה. יחד עם זאת, הסתמינים במקרה הזה יהיו הרבה יותר ברורים והרבה יותר חמורים ויכולים לגרום לחוסר שיווי משקל חמור או אפילו קושי בהליכה.

מלבד הגורמים הללו, ישנם גורמים נוספים אשר יכולים לגרום לורטיגו כמו מיגרנות, שימוש בתרופות מסוימות, הפרעות קצב, סוכרת, פציעות ראש, חוסר תזוזה ממושך, שלבקת חוגרת, בעיות באוזניים, פיסטולה פרילימפטית, נשימה מהירה, לחץ דם נמוך, חולשה בשרירים, אוטוסקלרוזיס, טרשת נפוצה ועוד.

 

האם ורטיגו הוא מסוכן?

ורטיגו עלול לגרום לנפילות, מה שעלול לגרום לשברים בעצמות או לפציעות אחרות אשר מגיעות כתוצאה מהנפילה. בנוסף, הורטיגו יכול לגרום להפרעה ולגרום לסיכון בביצוע פעילויות יום יומיות כמו נהיגה, בישול או התעסקות באש ועוד, ומכאן הסיכונים שלו.

 

מה עושים?

כפי שכבר כתבנו בתחילת המאמר, הדרך הטובה ביותר לטפל בורטיגו היא למצוא את המקור אשר גורם לו. ברגע שמוצאים את הבעיה אתם כבר בחצי הדרך לפתרון שלה. לכן, לפני שאתם פונים אל תרופות שונות אשר רק מטשטשות את הורטיגו או מנסות לעזור לאזן אותו, פנו לאבחון וטיפול מקצועי בשורש הבעיה כך שתוכלו לפתור את הבעיה לעומק ותוכלו להיפטר אחת ולתמיד מתסמיני הורטיגו הקשים ולהחזיר לעצמכם את הבריאות ושגרת החיים הטובה.

מה היה לנו עד עכשיו?

חוקר פרטי
תפקידו של חוקר פרטי בשנת 2024

בשנת 2024, תפקידם של חוקר פרטי ומשרד חקירות ממשיך להיות מכריע בהיבטים שונים של החברה. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת והמורכבות של פשעים וסכסוכים מתגברת, חוקרים פרטיים ממלאים תפקיד חיוני בחשיפת מידע, איסוף ראיות ומתן תובנות חשובות ללקוחותיהם. במאמר זה נחקור את המשמעות של חוקרים פרטיים ומשרדי חקירות בשנת 2024.

איך לבחור תמונה לסלון?

התמונה בסלון היא הרבה יותר מסתם קישוט. היא יכולה להגדיר את האווירה בחדר, להוסיף עניין וצבע, ואפילו לשקף את האישיות שלכם. עם כל כך הרבה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

שגרת טיפוח
סבון לפנים בשגרת טיפוח של ניקוי וחיטוי העור

סבון פנים הוא חלק בלתי נפרד משגרת טיפוח עור הפנים עבור רבים, המשרת מטרה כפולה הן בניקוי והן בחיטוי העור. מתי נכון להשתמש בו? האם מתאים לכל סוגי העור? ומדוע כל שגרת טיפוח צריכה לכלול אותו? על כל אלו ועוד, במאמר הבא.