חברת אחזקה וניהול

 

בעבר, תשלום ועד הבית בבניין משותף היה מהחשבונות הנמוכים החודשיים, אולם הבנייה החדשה ומרובת הדירות מצריכה טיפול ותחזוקה לא זולים בלשום המעטה ועל כן, היא דורשת תשלום חודשי גבוה בהרבה שלא פעם כבר לא משולם לוועד בית שנבחר מבין דיירי בניין שמתנדבים לעסוק בתחום, אלא לחברת ניהול שנבחרת מראש על ידי דיירים שמבינים כי הבניין  שלהם זקוק לתחזוקה, ניקיון וטיפוח ועל כן, עליהם לבחור בחברה שתדאג לביצוע כלל הפעולות הרלוונטיות.

כמה משלמים לחברת אחזקה וניהול?

לרוב, ככל שהבניין יהיה גבוה יותר כך גם דמי הניהול יהיו גבוהים יותר וזאת בשל הוצאות גדולות יותר על שירותי הניקיון, תחזוקת מעליות, מתקנים מיוחדים שעלולים לייקר את העלויות לרבות חדר כושר או בריכת שחייה ועוד. כמו כן, גם מיקום הבניין יכול להשפיע על המחיר וכך למשל, באזור יוקרתי ניתן לשלם דמי ניהול גבוהים גם אם לא מדובר על בניין גבוה מדי בעוד שבניינים גבוהים באזורים פחות יוקרתיים ידרשו תשלום נמוך יותר.

https://redbutton.org.il/  הכפתור האדום חברת ניהול בניינים משותפים

עבור מה משלמים?

הסכומים שמשלמים לחברת ניהול ואחזקה של מבנים אמורים לשמש להוצאות שקשורות להחזקת המבנה. אולם, לעיתים קרובות ישנה מחלוקת לגבי מהי אחזקה תקינה והאם היא כוללת רק עבודות דחופות שקשורות לבטיחות של המבנה או תיקון נזקים שונים למבנה או שמא מדובר גם על עבודות שקשורות לאסתטיקה של המבנה, לשדרוגים של הבניין ועוד. התשובה לשאלה זאת כמובן תלויה בנסיבות הספציפיות של הבניין לרבות המיקום שלה, המצב ההנדסי שלו, רמת הגימור שלו ועוד. כמובן שגם דיירי הבניין צריכים להסכים לגבי העבודות הנדרשות לגבי הבניין שלהם. עבודות ניקיון לבניין הן כמובן עבודות בסיסיות וגם עבודות תיקונים דחופים, אך לגבי מה שמעבר לכך, זוהי החלטה של הדיירים.

כיצד בוחרים חברת אחזקה וניהול מבנים?

עוד לפני שפונים לחברה כלשהי אשר עוסקת בתחום, חשוב להיסגר לגבי דברים שכדאי לכלול בחוזה עם החברה לרבות הוצאות האחזקה, באיזה נושאים החורגים מהשוטף על החברה לבקש את אישור נציגות הדיירים, בדיקת הרכב ההוצאות ועוד. כמובן שחשוב מאוד לבחור בחברה אמינה אשר ידוע כי ניתן לסמוך עליה בניצול התקציב לתחזוקה ושמירה על הבניין וכן במחיר שהיא גובה תמורת שירותיה. יש לבחור בחברה אשר מבצעת את העבודה בבניינים רבים בצורה טובה ואיכותית ויש לה המלצות רבות. החברה צריכה לדאוג לכך שהבניין יהווה בניין שנעים ונוח להתגורר בו וכן, שערכו לא ירד בשל סיבות שונות הנוגעות לתחזוקה או לניקיון שלו.

מה עושים אם יש דיירים שלא רוצים לשלם לחברת הניהול והאחזקה?

כידוע, כלל דיירי הבניין צריכים להשתתף בהוצאות על תחזוקת המבנה ועל כן, יש לפנות לכל דייר שלא משלם בדרישה מסודרת לתשלום. אם הדיירים המדוברים עדיין לא משלמים לאחר הדרישה המסודרת לתשלום, ניתן לנקוט נגדם בהליכים משפטיים ולפנות בתביעה למפקח על המקרקעין באזור שבו מצוי הבניין.

 

 

 

 

השכרת וילות לדתיים

  השכרת וילה היא פתרון נופש שתופס יותר ויותר תאוצה בקרב הציבור הרחב והוא אינו פוסח גם על האוכלוסייה הדתית בישראל. יחד עם זאת, מסיבות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

השכרת וילות לדתיים

  השכרת וילה היא פתרון נופש שתופס יותר ויותר תאוצה בקרב הציבור הרחב והוא אינו פוסח גם על האוכלוסייה הדתית בישראל. יחד עם זאת, מסיבות