טיפים לניקוי שטיח והמלצה על חברת ניקוי שטיחים מקצועית

יש הרבה טיפים לניקיון שתוכלו ליישם על גבי השטיחים שלכם בעסק או בבית, חלקם טובים וניתן להגיע בעזרתם לניקוי איכותי וחלקם עשויים לגרום לנזק משמעותי, אולם הדבר החיוני ביותר יהיה לסמוך על חברת ניקוי איכותית שתוכל להמליץ לכם אחר חומרים איכותיים שתוכלו להיעזר בהם בין ניקוי לניקוי.

קודם כל, כדאי שתתחילו לא להאמין לכל סרטון שמופץ ומגלה לכם שתוכלו לנקות את הספות והשטיחים שלכם בעזרת חומר ניקוי לרצפות (באמת יש מדריכים כאלה) זה אומנם ישמע לכם אמין למדי, במיוחד שמדריך זה יגיע אליכם עם סרטון אולם, אך יש כמה תהליכים בדרך שלא סיפרו לכם עליהם כגון: אולי החומר המדובר עזר לסוג של בד מסוים, אך מי הבטיח שזה יעזור ולא יגרום לנזק על השטיח שלכם?, בהחלט ראיתם תוצאה מרשימה של הסרת כתמים, אין לגבי זה עוררין, אך האם ראיתם איך השטיח ייראה לאחר שהוא התייבש? בחלק מהמקרים הכתמים נעלמים בשלב ההרטבה, אך לאחר הייבוש כל הכתמים והלכלוכים (ואולי הנזק) בהחלט צפים מחדש. אז פעם הבאה שאתם מגלים סרטון שמראה לכם איך לנקות את השטיחים בבית או במשרד ב 50 שניות תיקחו זאת בחשבון.

 

כיצד תשמרו על השטיחים שלכם יפים ונקיים

כדי לשמור על השטיח יפה ונקי כל מה שדרוש מכם זה לבצע ניקוי שטיחים מקצועי פעם בשנה עד שנתיים, מעבר לכך חשוב שתבצעו שאיבה טובה ויסודית לשטיח על מספר ימים עד שבוע. ביצוע שאיבה קפדנית זה מה שיגרום לשטיח שלכם פחות להכתים. כאשר לא מבצעים שאיבה לשטיח כל מספר ימים מצטבר שכבת אבק על גבי סיבי השטיח, כך שמספיק טיפת מים או אפילו לחות כדי שהמים והאבק יתאחדו ויגרמו לכתם לשטיח, כך שללא ספק שאיבת אבק היא לא תנקה כתמים, אך היא בהחלט תגרום לפחות כתמים להופיע.

 

בצעו ניקוי עמוק לשטיח

כדי לבצע ניקוי עמוק לשטיח עומדות לפניכם 3 אפשרויות:

 1. ניקוי שטיחים במפעל – ניקוי שטיח במפעל על ידי חברת ניקוי שטיחים זה מה שיכול לעשות מהפך גורלי משטיח מלוכלך לשטיח נקי ויפה. כל מה שעליכם לעשות זה להזמין חברה המספקת שירות כזה כולל איסוף והזה. אנו במרכז לחידוש שטיחים מספקים ניקוי שטיחים במפעל חדיש, השירות שלנו כולל איסוך והחזרה של השטיח עד לבית שלכם, כך שכל מה שתצטרכו לבצע זה פשוט לחייג אלינו.
 2. ניקוי שטיחים בבית הלקוח – ישנם חברות רבות שמספקות ניקוי שטיחים בבית הלקוח אך חשוב שתדעו שלא כל שיטות הניקוי עשויות להתאים לכם, למעשה אם יש ברשותכם שטיח צמר, כותנה או שטיח שאגי אנו ממליצים שתוותרו על שיטת הניקוי הזו, ניקוי שטיחים בבית הלקוח בשיטה מקובלת היא למעשה שימוש במכונה של הזרקה ויניקה, כך שמרססים את השטיח בחומרי ניקוי להסרת כתמים ולאחר מכן שוטפים ושואבים את הלכלכוך מהשטיח. שיטה זו יכולה לעזור לשטיחים ללא כתמים או כמויות אבק מסחררות, למעשה הזמנת חברה שמספקת שיטה זו בדרך הלגיטימית לא תספק עבורכם מעבר לריענון לשטיח. אנו במרכז לחידוש שטיחים מספקים שיטה ייחודית והרבה יותר מקצועית לניקוי השטיח, כך שתוכלו לקבל ניקוי שטיחים במפעל בתוך הבית שלכם. אנו מצוידים במכשור קרצוף נייד ממש כמו שאנו נעזרים בו במפעל המקצועי שלנו, כל שההבדל היחיד מבחינתכם יהיה שהשטיח יתייבש בביתכם, אה וגם מחיר זול לניקוי השטיח.
 3. ניקוי שטיחים באופן עצמאי ולבד – על שיטה זו בהחלט שמעתם ואולי אף נסיתם להיעזר בה. מי שניסה לנקות שטיח מלוכלך בשיטה זו ככל הנראה התייאש לאחר מספר ניסיונות כושלים. ניקוי שטיח לבד זו משימה מסובכת למדי, מעבר לכך שאת שאריות האבק לא תוכלו לנקות לגמרי מבלי מכונה ייעודית לכך, גם את הכתמים ללא ספק לא תוכלו להסיר. ניקוי שטיחים לבד עשוי להתאים עבורכם במידה ותרצו להסיר כתמים ספציפיים או נקודתיים. חשוב לציין שאם לא ביצעתם ניקוי מקצועי לשטיח זה עשוי לגרום לחומר לניקוי כתמים שהכנתם להתחבר עם האבק שעל גבי השטיח ולגרום לכתמים נוספים לצוץ, כך שחשוב מאוד לבצע שאיבה עמוקה לפני כל ניסיון לניקוי השטיח לבד. הכנו עבורכם מדריך אמין לניקוי שטיחים לבד ובעצמכם:

מדריך לניקוי שטיח לבד בעזרת חומץ וסבון

כדי לנקות שטיח לבד ביעילות ובבטחה בעזרת חומץ וסבון, תוכלו להיעזר במדריך הבא.

חשוב תמיד להקפיד תחילה לבדוק את הוראות היצרן בהתאם לתווית של המוצר אותו תרצו לנקות.

חומרים וציוד להכנה:

 • חומץ לבן (אפשר גם רגיל, אך הריח של החומץ הלבן יותר נעים וארומטי).
 • סבון כלים עם 21% חומר פעיל.
 • מים חמים.
 • מברשת רכה.
 • מגבת נקיה ולבנה מכותנה.

שלבים לניקוי שטיח לבד:

 • שאבו תחילה באופן יסודי את השטיח, אם עדיין קיים אבק על השטיח נערו אותו היטב.
 • אם יש לכם על גבי השטיח כתם עיקש, תוכלו לשפוך מעט חומץ רגיל ולהמתין מספר דקות לפירוק הכתם.
 • השתמשו במברשת רכה או ייעודית לכך ושפשפו את הכתם בעדינות. אם השטיח רגיש, בצעו את ההליך הזה בעדינות מרבית כדי לא לפגוע בסיבי השטיח.
 • לסיום נגבו את חומרי הניקוי עד לתוצאה מספקת עבורכם, ניתן לחזור על התהליך במידת הצורך.

שיטה נוספת לניקוי השטיח:

 • מלאו דלי מים חמים והוסיפו פנימה כמה כפות של סבון כלים, אפשר גם להוסיף רבע כוס חומץ לבן ו-2 כפות סודה לשתייה ולערבב היטב.
 • הכניסו את המברשת לדלי עם החומרי ניקוי שיצרנו ולאחר מכן שפשפו את הכתמים שעל גבי השטיח בתנועות סיבוביות כדי להחדיר את חומר הניקוי לתוך סיבי השטיח. חשוב לפעול בתנועה סיבובית עם כיוון השטיח ולא נגדו. לתוצאה מקסימלית ייתכן שתצטרכו לחזור הפעולות מספר פעמים.
 • לסיום נגבו את הכתם היטב בעזרת מגבת לבנה מכותנה.

חשוב לשים לב:

 • אבקת כביסה או חומר להסרת כתמים מבגדים עלול לשנות את צבע השטיח ולגרום לנזק.
 • לאחר הניקוי נגבו את האזור הרטוב כמה שיותר, ולסיום מומלץ להניח את השטיח לייבוש במקור עם שמש ישירה למספר שעות.
 • ניתן לתלות את השטיח על גבי מעקה לזירוז הייבוש.

 

המאמר נכתב בשיתוף המרכז לחידוש שטיחים – חברה המספקת שירותי ניקוי שטיחים במפעל, בבית הלקוח, מקיר לקיר, לאחר הצפה, תיקון שטיחים וכל שירותי הניקוי למגזר הפרטי והעסקי בפריסה ארצית רחבה.

מה היה לנו עד עכשיו?

נוף מעוצב
עיצוב נוף

עיצוב נוף הוא היבט מכריע ביצירת חללים חיצוניים פונקציונליים ונעימים מבחינה אסתטית. זה כרוך בתכנון ופיתוח מתחשבים של גינות, פארקים ואזורים פתוחים אחרים, איזון בין יופי, תועלת וקיימות סביבתית. בישראל, שבה מרחבים עירוניים מתפתחים במהירות, עיצוב נוף ממלא תפקיד משמעותי בשיפור איכות החיים ורווחת הקהילה. על ידי שילוב אלמנטים טבעיים עם צרכים אנושיים, עיצוב נוף לא רק שילוב של הסביבה אלא גם מקדם איזון אקולוגי. מאמר זה מתעמק ביסודות עיצוב הנוף, בוחן את עקרונות הליבה שלו, מתאר את תהליך התכנון ודן במגמות עדכניות. יתרה מזאת, הוא מדגיש את חשיבותו של עיצוב נוף בשיפור איכות החיים, הגנה על הסביבה, טיפוח פיתוח קהילתי, הגדלת ערכי נכסים והוספת ערך אסתטי לסביבתנו.

איתור חייבים
משרד חקירות מומחה באיתור חייבים – הפתרון היעיל להשבת חובות

בעולם העסקים התחרותי של ימינו, גביית חובות הפכה לאתגר משמעותי עבור חברות ובעלי עסקים. כאשר חייבים נעלמים ומתחמקים מתשלום, נדרש סיוע מקצועי כדי לאתר אותם ולהבטיח את החזר החוב. כאן נכנס לתמונה משרד חקירות מומחה באיתור חייבים, המציע פתרון יעיל ואפקטיבי להתמודדות עם בעיית החובות.

olympic games
האולימפיאדה בפריז 2024: חגיגה ספורטיבית עולמית

בעוד שהעולם ממשיך להתאושש מאתגרי מגפת הקורונה, פריז 2024 מתקרבת בצעדי ענק ומביאה עימה אווירה של התחדשות והתרגשות. העיר, עם ההיסטוריה העשירה שלה והנופים המרהיבים, מתכוננת לארח את אחד האירועים הספורטיביים הגדולים והמשמעותיים בעולם – המשחקים האולימפיים.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

רשלנות רפואית
הוכחת רשלנות רפואית

במאמר זה נדון בשאלה כיצד מוכיחים שאכן נגרמה במקרה שלכם רשלנות רפואית