ייצוג משפטי והתמודדות נכונה עם עבירות הלבנת הון

הלבנת הון היא עשיית פעולה בהון אשר נצבר בדרכים לא חוקיות במטרה להטמיע את אותו ההון, שמקורו בפעילות עבריינית, ברכוש הנושא אופי חוקי. להסוות את מקורו הבלתי חוקי של הכסף או הרכוש והצגתו כאילו נצבר באמצעים כשרים וחוקיים. כספים שמקורם בעבירות או בפעילות פלילית ואינם מעוררים חשד. בשנת 2000 חוקק חוק איסור הלבנת הון המבטא את עמדת המחוקק שרואה בפעולה של הלבנת הון כפעילות המחוללת פשיעה שיש להוקיעה ובגינה יש להטיל עונשים מאסר חמורים.

עו״ד אלעד רן, שותף מייסד במשרד שאול – רן ושות׳ המטפל בתיקי צווארון לבן, מיסים, הלבנת הון ועבירות כלכליות, מציין, כי ״פעולות האכיפה כנגד תופעת הלבנת הון הולכות ומתגברות בישראל בשנים האחרונות, רשויות החוק במדינה פועלות במאמץ משותף להגברת האכיפה הכלכלית והחמרת הענישה כנגד מבצעי עבירות.״

מטרת המחוקק, רשויות האכיפה ובתי המשפט היא לבטל את התמריץ הכספי הניתן תמורת ביצוע עבירות פליליות ושלילת האפשרות לעשות שימוש בהון שחור לביצוע עסקאות נוספות שימשיכו וירחיבו את מעגל הפשיעה.

עבירות הלבנת הון הן עבירות פליליות מהחמורות בספר החוקים, הענישה בגינן מחמירה ורשויות האכיפה החוקרות עבירות אלה הן מיומנות ומקצועיות עד מאוד. מומלץ בכל לשון, לממש את זכותכם להיפגש ולהיוועץ ב- עורך דין הלבנת הון כבר בשלב חקירה באזהרה או בשלב המעצר. מדובר בזכות בסיסית וחשובה ביותר, על מנת לשמור על זכויות הנחקר או העצור, למנוע פערים ביחסי הכוחות שלו אל מול החוקרים ובעיקר על מנת למנוע טעויות שעלולות לגבות מהחשוד מחיר כבד ביותר בעתיד.

פעילות פיננסית בלתי חוקית והענישה בגינה

עבירות מקור ובהן עבירות על פקודת מס הכנסה וחוק מע״מ לדוגמה הן עבירות הלבנת הון חמורות במיוחד המצביעות על פעילות עבריינית מאורגנת ומתוכננת. לדוגמא, אדם מסוים יכול לקבל סכומי כסף גדולים מבלי להצהיר על כך לרשויות המס וכך הוא מגדיל את הרווח שלו בשל אי תשלום מס כפי שנדרש על פי חוק. העונש על עבירות פיננסיות מתחיל בקנסות, עובר דרך עבודות שירות ויכול להגיע עד למאסר ממושך בכלא. עורך דין הלבנת הון מייצג ומגן על לקוחות החשודים בביצוע פעולות פיננסיות בלתי חוקיות וכאלה המצויים תחת חקירה משטרתית. תפקידו של עורך הדין המומחה בתחום עבירות הלבנת הון הינו להוכיח כי דבר העבירה המיוחס ללקוח לא בוצע בפועל או שהנסיבות שהובילו לדבר העבירה הינן טכניות ואין מקורן בכוונה עבריינית או פלילית.

ייצוג משפטי בעבירות פיננסיות

פעילות של הלבנת הון מיועדת להכשרת הון שחור לא חוקי והסוואתו מפני הרשויות. ככל שהבנקים מנהיגים מדיניות של דיסקרטיות פיננסית, כך גדלים הסיכויים להצליח לבצע עבירות של הלבנת הון. בעולם הבינו זאת ורשויות בכל העולם פועלות להעביר מידע בין מדינות כדי להצליח ולמר את ההון השחור והלבנת ההון.

עורך דין הלבנת הון הינו בעל מומחיות וידע בעבירות פליליות, כלכליות, עבירות מס וכו׳, בכל הנוגע לעבירות כספים הקשורות להעלמת הכנסות, אי דיווח על קבלת רכוש או כספים וטשטוש הזהות של נותן ומקבל הכספים. עורך הדין הלבנת הון המייצג לקוחות החשודים או נאשמים בביצוע עבירות פיננסיות יעניק ייצוג משפטי מקיף אשר מתחיל משלב החקירה במשטרה או המעצר: ייצוג חשודים שהסתבכו בעבירות הלבנת הון יחד עם עבירות נוספות המהוות עבירות מקור כגון לדוגמה עבירות מס, ייצוג בהליכי חילוט רכוש אשר נלווים להליכים אלה, רכוש אשר התביעה תטען כי יש לחלטו שכן נרכש באמצעות כספים לא חוקיים וכו׳.

כאשר אדם מורשע בהליך פלילי בעבירה על חוק איסור הלבנת הון, בנוסף על העונש הצפוי הקבוע בחוק, המדינה מחלטת לנאשם את הרכוש שהיה קשור לביצוע העבירה.

עבירות מקור בחוק איסור הלבנת הון הן לדוגמה עבירות שוחד, עבירות מס הכנסה, עבירות מע"מ – כגון הוצאת חשבוניות מס פיקטיביות שנעברו בנסיבות מחמירות, הימורים, סחר בסמים, סחר בלתי חוקי בנשק, עבירות של מכירה והפצה של חומר תועבה, עבירות על חוק ניירות ערך – כגון שימוש במידע פנים והרצת מניות, עבירות הקשורות להפרת זכויות יוצרים וכן עבירות נוספות.

יש לציין כי רשימה זו הינה רשימה חלקית ולא ממצה של כל העבירות המצויות בתוספת הראשונה לחוק איסור הלבנת הון, אשר ניתן להגדירן כעבירות מקור.

משרד עורכי דין בכיר ומוביל בתחום עבירות צווארון לבן

עבירות של הלבנת הון מזוהות עם עברייני הצווארון הלבן ובד בבד עם ארגוני פשיעה ואנשי העולם התחתון. ישנם מקרים רבים בהם אנשים מהשורה ואף אנשי עסקים בכירים ולגיטימיים הסתבכו בעבירות פיננסיות אשר כללו אישומים גם בעבירות הלבנת הון.

מה היה לנו עד עכשיו?

חוקר פרטי
תפקידו של חוקר פרטי בשנת 2024

בשנת 2024, תפקידם של חוקר פרטי ומשרד חקירות ממשיך להיות מכריע בהיבטים שונים של החברה. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת והמורכבות של פשעים וסכסוכים מתגברת, חוקרים פרטיים ממלאים תפקיד חיוני בחשיפת מידע, איסוף ראיות ומתן תובנות חשובות ללקוחותיהם. במאמר זה נחקור את המשמעות של חוקרים פרטיים ומשרדי חקירות בשנת 2024.

איך לבחור תמונה לסלון?

התמונה בסלון היא הרבה יותר מסתם קישוט. היא יכולה להגדיר את האווירה בחדר, להוסיף עניין וצבע, ואפילו לשקף את האישיות שלכם. עם כל כך הרבה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

שגרת טיפוח
סבון לפנים בשגרת טיפוח של ניקוי וחיטוי העור

סבון פנים הוא חלק בלתי נפרד משגרת טיפוח עור הפנים עבור רבים, המשרת מטרה כפולה הן בניקוי והן בחיטוי העור. מתי נכון להשתמש בו? האם מתאים לכל סוגי העור? ומדוע כל שגרת טיפוח צריכה לכלול אותו? על כל אלו ועוד, במאמר הבא.