כיצד לבחור את המקרר הנכון לבית?

מקרר הוא מוצר חובה בכל בית. אנחנו כבר לא יכולים לדמיין את החיים שהיו טרום עידן המקררים.

אז בתחילת דרכם של המקררים לא היו כל כך הרבה אופציות והמקררים היו קטנים יחסית בלי יותר מידי תחכומים. אך כמו בכל תחום, גם בתחום הזה של המקררים, נולדו חידושים ויוצרו מקררים באיכויות שונות ובעיצובים שונים.

הדילמה היום היא כבר מזמן לא האם לקנות מקרר או לא אלא איזה מקרר לקנות. יש היום מקררים רבים מסוגים שונים.

יש מקררים גדולים ויש מקררים קטנים ואפילו קטנטנים ממש. כאלה המיועדים לחדרים בבתי מלון או ליחידות דיור. יש מקרר עם מקפיא תחתון ויש כמובן מקרר עם מקפיא עליון. האפשרויות רבות והבחירה למעשה צריכה להיעשות על פי ההעדפות של הלקוח.

 

הבחירה החכמה במקרר

על מנת שהמקרר ייתן את המענה הנכון, חשוב להתאים אותו למקום ולמטרה אשר לשמו רוכשים אותו.

  • המקום של המקרר – המקרר אמור לקבל מקום מכובד ומרכזי מצד אחד על מנת שהוא יהיה נגיש אך מצד שני הוא גם אמור לעמוד במקום שהוא לא יפריע למעבר. כי אחרי הכול מדובר במוצר גדול ורחב שמצריך מקום מרווח. חשוב לזכור גם את הדלתות של המקרר בזמן שהן נפתחות ויש להקדיש גם לזה מקום.
  • המטרה של המקרר – בבית, ברור מהי המטרה של המקרר. אך ברור גם שלא בכל בית יהיה צורך במקרר בגודל זהה. ככל שבבית חיים יותר אנשים, הרי שהמקרר יהיה חייב להיות גדול יותר כדי שיספק את הצרכים של כל בני הבית. במשרד לעומת זאת, לא תמיד יהיה צורך במקרר גדול. במיוחד במשרדים קטנים, שם לרוב המקרר מיועד כמעט ורק לחלב עבור הקפה של העובדים.

בדירות סטודנטים או דירות יחיד, אפשר יהיה להסתפק גם כן במקרר קטן.

  • המבנה של המקרר – כפי שכבר ציינו, רוב רובם של המקררים הם עם מקפיא עליון וכך היו כל המקררים עד לפני שנים לא רבות. החידוש של מקררים עם מקפיא תחתון הצליח לתפוס תאוצה בגלל היתרונות הרבים של המוצר הזה.

את המבנה הרצוי יש לבחור מתוך הבנת הצרכים והמטרות של המקרר. אם תא ההקפאה פחות שימושי עבורכם ביחס למקרר, עדיף ללכת על תא הקפאה תחתון. כך לא תמצאו את עצמכם נאלצים להתכופף שוב ושוב אל מגירת הירקות השימושית כל כך, כי היא פשוט לא תהיה נמוכה.

 

מקרר בבית עם ילדים

בבית עם ילדים קטנים, חשוב לשקול היטב את סוג המקרר הרצוי, היות וילדים קטנים אוהבים מאוד לחטט במקרר ולשלות ממנו 'אוצרות' שונים. יש הטוענים שתא הקפאה הרבה פחות יגרה אותם ועל כן המקרר עם תא ההקפאה התחתון יהיה הרבה יותר שמור ביחס למקרר הסטנדרטי עם תא ההקפאה העליון.

 

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות