מסלולי טיול רטובים לקיץ הישראלי הלוהט

זה לא חדש שהקיץ  הישראלי חם ביותר, איך שמתחיל הקיץ הטמפרטורות מרקיעות שחקים ואיתם גם הצורך בהתרעננות. הדבר מקבל משנה תוקף בשנים האחרונות עוד יותר. בהם אנו עדים לגלי חום חוזרים ונשנים.

מסתבר שבישראל יש לא מעט מסלולים רטובים, אשר מאפשרים למטיילים ללכת ממש בתוך המים. וכך להבטיח את התרעננות הגוף בכל משך הטיול ולהפיג את החום.

בגלל שלטייל בקיץ במסלולים יבשים זה כמעט בלתי אפשרי, בעיקר נוכח העלייה הדרסטית של הטמפרטורות בשבועות האחרונים.

ליקטנו עבורכם מספר מסלולי טיול רטובים , שלמרות החום הרב, אפשר להרטיב את הראש ולהתרענן במהלך הטיול . בזמן שכל הגוף שוהה מתחת למים זו חווית טיול לגמרי אחרת.

שימו לב זה שהליכה במסלול במים אינה פוטרת אתכם מלהימרח בקרם הגנה, כי רמת הקרינה גבוהה מאוד והיא חודרת את המים.

 

נתחיל מאחד המסלולים הרטובים הנפוצים והנוחים ביותר, הנמצא באזור עמק המעיינות ליד בקעת בית שאן. מדובר על נחל הקיבוצים במקום יש מסלול הליכה, הנקרא המסלול הרטוב אפשר להתחיל אותו כבר מעין מגדל או קצת בהמשך. המים בטמפרטורה מאוד נוחה לא קרים ולא חמים מדי.

גם גובה המים הוא בערך עד המותנים. מומלץ להצטייד במתנפחים כגון: גלגל ולשבת עליו. ופשוט לתת לנחל לקחת אותנו איתו(אל דאגה הזרימה חלשה). המסלול נמשך כחצי שעה לכל כיוון והוא מסתיים במגלשה המיתולוגית של הנחל – זהו צינור ברזל עבה שנכנסים לתוכו וגולשים לצד השני.

אפשר גם לצאת באמצע המסלול ולחזור ברגל לתחילת המסלול – יש מדרגות ונקודת יציאה בנחל. שימו לב המסלול כולו אינו מוצל ועובר בשמש מלאה.

נחל נוסף הנמצא צפונית יותר הוא נחל שניר, יש בו הרבה מקטעי הליכה בתוך המים, כאן שימו לב המים קרים הרבה יותר. אבל אם זאת המסלול מעניין הרבה יותר כי הוא עשיר בהרבה צמחייה. תוסיפו את העובדה שהוא מוצל במרבית חלקיו וקיבלתם מסלול רטוב מושלם. אגב נחל זה הוא הארוך ביותר משלושת הנחלים המזינים את נהר הירדן.

 

המסלול השלישי שהוא בהחלט ראוי ושווה מאוד, הוא נחל כזיב הנמצא בגליל המערבי. ובהחלט מספק חוויה מוצלחת של הליכה במים, כולל רחצה בבריכות וגם כניסה לניקבות מים כגון : עין טמיר. אחד המסלולים הרטובים השווים ביותר בנחל זה, טמון בעובדה שהוא עובר בתוך עין חרדלית שהוא אחד המעיינות המזינים את נחל כזיב. מסלול זה הפך לאהוב על המשפחות בארץ בשל היותו רדוד מאוד ומתאים גם לילדים.

הנחל האחרון אחרון חביב המומלץ. ונחשב לאחד המסלולים הרטובים המיתולוגיים בישראל מזה שנים, הוא המג'רסה הנמצא בצפון הכנרת. מדובר על מסלול שכל כולו עובר בתוך מים. המסלול עצמו תפור למשפחות עם ילדים כי אינו עמוק כמו עמיתו הקרוב, הזאכי. הוא גם לא ארוך למדי כך שבהחלט יכול להוות אלטרנטיבה מוצלחת לטיול רטוב בחופשת הקיץ עם הילדים.

 

 

בא לי לטייל עם גיל

 

 

 

 

 

השכרת וילות לדתיים

  השכרת וילה היא פתרון נופש שתופס יותר ויותר תאוצה בקרב הציבור הרחב והוא אינו פוסח גם על האוכלוסייה הדתית בישראל. יחד עם זאת, מסיבות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

השכרת וילות לדתיים

  השכרת וילה היא פתרון נופש שתופס יותר ויותר תאוצה בקרב הציבור הרחב והוא אינו פוסח גם על האוכלוסייה הדתית בישראל. יחד עם זאת, מסיבות