עובד זר לטיפול בקשישים

 

טיפול בקשיש סיעודי שזקוק להשגחה 24 שעות ביממה ו7 ימים שבוע זה בהחלט לא דבר קל. לא פעם, בני המשפחה של הקשיש ידרשו להשבית את שגרת החיים שלהם באופן שוטף בכדי לעמוד במשימה ולדאוג לטיפול ולרווחה של הקשיש. מכיוון שמרבית המשפחות אינן יכולות לדאוג לטיפול אינטנסיבי בקשיש סיעודי בכוחות עצמם, הם מחפשים את הפתרון הטוב והיעיל ביותר למצב. אחת האופציות המקובלות ביותר כיום היא להעסיק עובד זר לטיפול בקשיש הסיעודי אשר יתגורר עימו בביתו ויעניק לו טיפול אינטנסיבי ושוטף.

היתרונות של עובד זר לטיפול בקשישים?

היתרונות של שכירת עובד זר לטיפול בקשיש סיעודי הם ללא ספק רבים. ראשית כל, העובד יעניק למטופל פיקוח וסיוע מסביב לשעון, דבר שללא ספק משמעותי וחשוב במצבו של הקשיש שלרוב זקוק להשגחה ולסיוע המדוברים. בנוסף לכך, אם אתם עומדים בדרישת הזכאות של הביטוח הלאומי לסיוע רפואי ביתי, יתכן מאוד שתקבלו גם החזר חלקי של עלות הטיפול החודשית על ידי עובד זר. באופן כללי, חשוב לדעת כי קבלת היתר העסקה לעובד זק מקנה תנאי עבודה זהים לעובד מקומי אזרח ישראלי. בנוסף לזכויות הבסיסיות הללו, המעסיקים אמורים לספק לעובד הזר חוזה עבודה כתוב, ביטוח בריאות ראוי ומגורים טובים.

כיצד מבטיחים את המעמד של העובד הזר?

בכדי להעסיק עובד זר בצורה חוקית לצורך סיוע לקשיש, יש לקבל אישור ממשרד התמ"ת. לקבלת האישור המדובר יש צורך להגיש מספר טפסים שניתן למצוא באתר רשות האוכלוסין וההגירה, לשלם את עמלת הבקשה בכל סניף דואר מקומי, לצרף לבקשה המדוברת את חשבונית התשלום, להגיש עותק של תעודת הזהות הישראלית של המטופל ועוד. חשוב מאוד לדעת שניתן להגיש בקשה להיתר העסקת עובד סיעודי זר רק אם האדם הסיעודי המדובר חי באופן עצמאי או מתגורר במסגרת דיור מוגן.

כיצד מוצאים עובד זר לטיפול בקשיש?

בכדי לשכור עובד סיעודי זר לחברת היחידה לסיעוד יש לפנות לסוכנות גיוס רשומה, לאחר שבוחרים בסוכנות המתאימה היא תסייע לכם בכל מה שקשור להגשת בקשת האישור ולמילוי הטפסים הנדרשים טרם אתם  מגישים אותם למשרד התמ"ת, דבר שיאפשר לכם להגיש את הטפסים בצורה הטובה ביותר. לאחר הגשת הטפסים אם יאשרו לכם את ההעסקה, החברה תדאג להתאים לכם עובד זר שיש לו את כל האישורים המתאימים. כמובן שחשוב לבדוק שמדובר על עובד זר אדיב, מנוסה ומיומן בתחום וסבלני על מנת שיעניק את הטיפול הטוב ביותר לקשיש.

כמה זה עולה?

העלות לשכירת עובד זר לטיפול בקשיש נעה כיום בין 4500 ל5500 ₪ בחודש. הסכום המדובר כולל את השכר החודשי לעובד, ביטוח בריאות לעובד, קצבה לעובד להוצאות השבועיות ועודד. מעבר לכך, כמעסיקים של העובד עליכם לספק לו מרחב מחיה הולם, שלוש ארוחות ביום ויום חופשי אחד בשבוע.

 

 

 

השכרת וילות לדתיים

  השכרת וילה היא פתרון נופש שתופס יותר ויותר תאוצה בקרב הציבור הרחב והוא אינו פוסח גם על האוכלוסייה הדתית בישראל. יחד עם זאת, מסיבות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

השכרת וילות לדתיים

  השכרת וילה היא פתרון נופש שתופס יותר ויותר תאוצה בקרב הציבור הרחב והוא אינו פוסח גם על האוכלוסייה הדתית בישראל. יחד עם זאת, מסיבות