עור רגיש: כיצד להתאפר נכון ולשמור על טיפוח העור?

איפור מהווה דבר בסיסי וחשוב כמעט לכל אישה. האיפור מהווה חלק משגרת טיפוח יומיומית אשר מעניקה לאישה הרגשה טובה ומשפיעה רבות על הדימוי העצמי ועל הביטחון העצמי שלה.

מעבר לעובדה שניתן להעלים פגמי עור שונים באמצעות איפור איכותי, איפור ללא ספק מעניק לכל אישה הרגשה טובה. בעוד שנערות צעירות יכולות להסתפק במייקאפ מינימלי בלבד כחלק משגרת האיפור היומית שלהם, נשים רבות זקוקות למוצרי איפור מגוונים ואיכותיים לצורך יצירת מראה מושלם.

ההיצע כיום בתחום מוצרי איפור הינו מגוון מאוד. אחד הדברים שחשוב מאוד להקפיד עליהם ברכישת מוצרי איפור הוא ההתאמה של המוצר לסוג העור של האישה והיכולת של המוצר לשמור על בריאות וטיפוח עור הפנים שלה.

מדוע נערות רבות בגיל ההתבגרות רוצות להתאפר?

נערות רבות בגיל ההתבגרות מתחילות להתאפר עקב לחץ חברתי, ביטחון עצמי נמוך ו/או שילוב של השניים. בדרך כלל. נערות מושפעות ממובילות דעת קהל ברשתות החברתיות השונות, מהסביבה הקרובה ועוד. הרצון להתאפר נובע מהרצון להרגיש שייכות חברתית, להיות כמו כולם ואף לבלוט בשטח. האיפור מהווה חלק בלתי נפרד מקודי הלבוש המקובלים כמו נורמה חברתית של ממש. יחד עם זאת, לא כל הנשים מתאפרות עקב לחץ חברתי או השפעה מהסביבה. ישנן נשים המתאפרות בגיל ההתבגרות עקב פיגמנטציה, פצעי בגרות, אקנה ועוד.

מה מאפיין את עורן של המתבגרות הצעירות והאם כל מייקאפ יכול להתאים לסוג העור הזה?

עורן של מתבגרות צעירות בעל מרקם קליל. כלומר, מייקאפ מינימלי בלבד יכול להספיק לנערות צעירות לעומתן, נשים מבוגרות יותר ידרשו מייקאפ איכותי יותר הכולל חומרים הרלוונטיים להזנת העור, טשטוש קמטים ועוד. רצוי לבחור מייקאפ אשר מספק גם הגנה לעור מפני קרני השמש.

כיצד יש למרוח מייקאפ בגילאים האלה

 

טיפים לאיפור עור רגיש שכדאי ליישם כשמתאפרים:

 

  • כמה דקות לפני שמתאפרים, יש למרוח על אזור הפנים והצוואר קרם לחות. קרם לחות גורם לנקבוביות להיפתח. לכן, יש להמתין עד שהנקבוביות ייסגרו לפני שמשתמשים במייקאפ.

 

  • ניתן להשתמש בספוגית למריחת מייקאפ. יש להרטיב את הספוגית ולסחוט אותה היטב. את החומר שעל הספוג יש למרוח בטפיחות, ולא במריחה. יש להתחיל מעצם הלחי ומעלה, ולאחר מכן לעבור אל האזור שמתחת לעיניים והעפעפיים, להמשיך לכיוון האף ולסיום, למרוח על המצח.

 

  • נשים בעלות קמטוטים, יכולות למרוח את המייקאפ על ידי כריות האצבעות. טשטוש קמטי הבעה יכול להיעשות על ידי מריחת מייקאפ המכיל לחות (אין למרוח בתנועה סיבובית, אלא רק בטפיחות קלות בלבד). יש להימנע מלמרוח מייקאפ ללא לחות מכיוון שהוא גורם להבלטת חריצים וקמטים בפנים.

 

  • מברשת גדולה בעלת פודרה קצת כהה יותר או סומק בצבע שזוף טבעי תטשטש את הגבולות באזור האוזניים והצוואר.

 

  • מומלץ להימנע משימוש בכמויות גדולות של מייקאפ. אם ישנן בעיות בעור הפנים, כמו למשל פיגמנטציה או אקנה, יש למרוח קונסילר על האזורים הרגישים יותר. רק לבסוף, יש למרוח את המייקאפ.

 

  • במהלך מריחת המייקאפ, כדאי לקבע עם קצת פודרה כדי למנוע מהעור להבריק.

 

האם נכון להניח מייקאפ לכל אורך היום או לתת לעור מעט לנוח?

יש לתת לעור לנוח. העור חייב לנוח, להיפטר מתאים מתים ולהיחשף לחמצן. מייקאפ הנשאר יותר מדי זמן על הפנים, עשוי להגביר את הסיכון למחלות עור שונות, כמו:

  1. יובש – עשוי לזרז הופעה של קמטים על העור.
  2. אקנה – סתימת הנקבוביות, מה שעשוי לגרום לתהליך דלקתי בעור הפנים.
  3. גירוי של העיניים – העיניים עשויות לספוג את המסקרה, אייליינר והצלליות וכתוצאה מכך לגרום לתחושת גירוי בעיניים.
  4. דלקות – חיידקים מתרבים בקלות רבה תחת שכבת איפור סמיכה.

 

השלמת טיפוח הפנים בגיל ההתבגרות וכיצד לשמור על עור הפנים

חשוב מאוד לשמור על עור הפנים וטיפוחו בגיל ההתבגרות. ניתן לעשות זאת באמצעות שמירה על היגיינת העור ותכשירי לחות שונים. טיפים לאיפור עור רגיש יכולים לסייע מאוד, אך אינם מהווים תחליף לטיפוח ושמירת עור הפנים ועל כן, יש לבחור במוצרים איכותיים של מותגים מובילים.

 

 

מה היה לנו עד עכשיו?

נוף מעוצב
עיצוב נוף

עיצוב נוף הוא היבט מכריע ביצירת חללים חיצוניים פונקציונליים ונעימים מבחינה אסתטית. זה כרוך בתכנון ופיתוח מתחשבים של גינות, פארקים ואזורים פתוחים אחרים, איזון בין יופי, תועלת וקיימות סביבתית. בישראל, שבה מרחבים עירוניים מתפתחים במהירות, עיצוב נוף ממלא תפקיד משמעותי בשיפור איכות החיים ורווחת הקהילה. על ידי שילוב אלמנטים טבעיים עם צרכים אנושיים, עיצוב נוף לא רק שילוב של הסביבה אלא גם מקדם איזון אקולוגי. מאמר זה מתעמק ביסודות עיצוב הנוף, בוחן את עקרונות הליבה שלו, מתאר את תהליך התכנון ודן במגמות עדכניות. יתרה מזאת, הוא מדגיש את חשיבותו של עיצוב נוף בשיפור איכות החיים, הגנה על הסביבה, טיפוח פיתוח קהילתי, הגדלת ערכי נכסים והוספת ערך אסתטי לסביבתנו.

איתור חייבים
משרד חקירות מומחה באיתור חייבים – הפתרון היעיל להשבת חובות

בעולם העסקים התחרותי של ימינו, גביית חובות הפכה לאתגר משמעותי עבור חברות ובעלי עסקים. כאשר חייבים נעלמים ומתחמקים מתשלום, נדרש סיוע מקצועי כדי לאתר אותם ולהבטיח את החזר החוב. כאן נכנס לתמונה משרד חקירות מומחה באיתור חייבים, המציע פתרון יעיל ואפקטיבי להתמודדות עם בעיית החובות.

olympic games
האולימפיאדה בפריז 2024: חגיגה ספורטיבית עולמית

בעוד שהעולם ממשיך להתאושש מאתגרי מגפת הקורונה, פריז 2024 מתקרבת בצעדי ענק ומביאה עימה אווירה של התחדשות והתרגשות. העיר, עם ההיסטוריה העשירה שלה והנופים המרהיבים, מתכוננת לארח את אחד האירועים הספורטיביים הגדולים והמשמעותיים בעולם – המשחקים האולימפיים.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

רשלנות רפואית
הוכחת רשלנות רפואית

במאמר זה נדון בשאלה כיצד מוכיחים שאכן נגרמה במקרה שלכם רשלנות רפואית