פיצול נחלה – הפתרון שהפך לנפוץ ביותר לסוגיית חלוקת המשק החקלאי בין היורשים!

בעלי המשקים החקלאיים נאלצים להתמודד עם קבלת ההחלטה מי הוא היורש שיקבל את הנחלה ואיך ניתן למצוא פתרון שיספק את האחים הנוספים.
יש הבוחרים להימנע מקבלת החלטות בעודם בחיים ויש משפחות רבות שבוחרות לחפש את פתרון הירושה הטוב ביותר שיכול לספק את כל היורשים ובכך למנוע סכסוכים משפחתיים בעתיד.

בשנים האחרונות ניתן לראות שמשפחות רבות בוחרות לבצע הליך של פיצול נחלה ובכך מצליחים לרצות בן משפחה נוסף. הליך הפיצול מאפשר הפרדה של מגרש מתוך חלקת המגורים ובכך להפוך אותו לישות נפרדת אשר ניתן לרשום על בן משפחה נוסף או למכור לצד ג'.

נקודות חשובות לבעלי נחלות אשר בוחרים לפצל מגרש מנחלה :

1. בחינת זכויות הבניה – כאשר מבצעים הליך של פיצול נחלה יש לקחת בחשבון שהמגרש המפוצל גורע זכויות בנייה מתוך הנחלה השלמה. כמובן שישנה אפשרות לרכוש זכויות נוספות בהתאם לתב"ע הקיימת אך יש לקחת את העלויות הכספיות בחשבון מראש.

2. בחינת עלויות כוללת – הליך הפיצול כולל בתוכו לא מעט עלויות החל מבעלי מקצוע, רכישת הזכויות מרשות מרקעי ישראל, היטלי השבחה וכו..

3. בחינה שווי – מומלץ לבצע סקר שוק בישוב בו אתם מגוררים למגרש המפוצל ובכך להעריך את בצורה טובה יותר את הכדאיות הכלכלית.

ייעוץ מקדים והכוונה לפתרונות הירושה
על מנת למצוא את הפתרון הטוב ביותר בעניין הירושה, מומלץ מאוד להחליט מבעוד מועד בתוך המשפחה, מי יירש את הנחלה? האם כדאי לבצע פיצול נחלה ובכך לפצות אח נוסף ? כיצד ניתן לפצות  את שאר בני המשפחה ?

בתהליך שכזה ייעוץ, תכנון וליווי נכון יכול להיות ההבדל במציאת הפתרון הנכון והשקול ביותר עבור כל בני המשפחה ובכך למנוע סכסוכים משפחתיים בעתיד.

במסגרת הפעילות של BOOST מושבים  בע"מ אנו נותנים ליווי ומעטפת מלאה, החל ממציאת הפתרונות לבעיות הירושה, ייצוג מלא מול הוועדות והרשויות השונות, ביצוע הערכת עלויות וכדאיות כלכלית, הגשת התוכניות ע"י צוות אדריכלים מקצועי, ליווי משפטי לכל אורך הדרך והשגת הפתרון הטוב ביותר עבורכם!

ליצרית קשר וקבלת פרטים נוספים:

משרד – 03-3816363

מייל – info@boost-k.com

 

 

 

איך לפרסם נכון מאמרים באתרי תוכן לקידום האתר
קרדיט FREEPIK

מה היה לנו עד עכשיו?

חוקר פרטי
תפקידו של חוקר פרטי בשנת 2024

בשנת 2024, תפקידם של חוקר פרטי ומשרד חקירות ממשיך להיות מכריע בהיבטים שונים של החברה. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת והמורכבות של פשעים וסכסוכים מתגברת, חוקרים פרטיים ממלאים תפקיד חיוני בחשיפת מידע, איסוף ראיות ומתן תובנות חשובות ללקוחותיהם. במאמר זה נחקור את המשמעות של חוקרים פרטיים ומשרדי חקירות בשנת 2024.

איך לבחור תמונה לסלון?

התמונה בסלון היא הרבה יותר מסתם קישוט. היא יכולה להגדיר את האווירה בחדר, להוסיף עניין וצבע, ואפילו לשקף את האישיות שלכם. עם כל כך הרבה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

שגרת טיפוח
סבון לפנים בשגרת טיפוח של ניקוי וחיטוי העור

סבון פנים הוא חלק בלתי נפרד משגרת טיפוח עור הפנים עבור רבים, המשרת מטרה כפולה הן בניקוי והן בחיטוי העור. מתי נכון להשתמש בו? האם מתאים לכל סוגי העור? ומדוע כל שגרת טיפוח צריכה לכלול אותו? על כל אלו ועוד, במאמר הבא.