קיבלתם מסך שחור בהפעלת המחשב? זו הבעיה

לא פעם אנו נתקלים בעבודה שלנו בבעיות מחשב שהסממן הבולט שלהם הם מסך שחור או מסך כחול. למעשה, האנשים מגיעים אלינו עם המחשב כאשר הם מדליקים אותו אבל הוא "לא עולה". ניתן לשמוע רעשים מתוכו, לראות אורות ולהבין שהוא נדלק אבל על המסך לא מופיע כלום (שחור) או מופיעים תווים לא ברורים (מסך כחול).

מסך שחור או כחול יכולים להעיד על בעיה במסך המחשב או באחד ההתקנים שלו או בבעיה מורכבת וקשה הרבה יותר בזיכרון המחשב או במערכת ההפעלה שלו. במידה והבעיה היא כזו, אתם גם בסיכוי גדול לפגיעה בדיסק הקשיח – הארד דיסק וחמור מכך, איבוד כל הנתונים שעליו: מסמכים, מידע, חשבונות, תמונות, סרטים, תוכנות ועוד דברים אישיים וחשובים עבורכם. במקרה שכזה תזדקקו לבצע שחזור דיסק קשיח.

איך נגרם נזק להארד דיסק?

קיבלתם מסך שחור בהפעלת המחשב? זו הבעיה שיכולה להיות והיא מורכבת משני מקורות. הראשון הם נזקים הנובעים מבעיות תוכנה המכונות כשלים לוגיים. כאשר דבר כזה קורה, יש קושי לקרוא את הנתונים על גבי הדיסק הקשיח, גם אם הוא עצמו תקין. למעשה, כל המידע שלכם הולך לאיבוד, למרות שהוא מאוחסן על הדיסק עצמו. כיצד זה קורה? ובכן, זה יכול להיעשות על ידי כתיבת פקודות לא נכונות, עדכונים לא נכונים, פרמוטים מוטעים אך בעיקר על ידי וירוסים מסוגים שונים המגיעים אלינו ממקורות שונים.

לצד נזקי התוכנה יש את נזקי החומרה. אלו נחשבים לנזקים הקשים יותר. חומרה היא המילה המתארת את כל המרכיבים והרכיבים הנמצאים בתוך קופסת המחשב ועליהם מאוחסן גם המידע. הנציג הידוע ביותר הוא הדיסק הקשיח. לעיתים יכול להיווצר קצר למעגל האלקטרוני שבדיסק הקשיח, הוא יכול להינזק פיזית, יכול להיהרס על ידי תחזוקה לא נכונה (אפילו אי ניקוי אבק מאזור החומרה) ועוד מקרים. קיבלתם מסך שחור בהפעלת המחשב? זו הבעיה. התוצאה תהיה אי יכולת של היסק הקשיח לפעול באופן תקין והביטוי יהיה במסך שחור או כחול, כמו גם בהיבטים וחיוויים נוספים.

לתקן ולשחזר

כאשר אתם מזהים בעיה חמורה של מסך שחור או כחול, כאשר המערכת לא עולה. אחרי שניתקתם דברים שאולי יכולים לגרום לבעיה (למשל התקנים חיצוניים) ולאחר שכיבתם באופן מסודר כמה פעמים את המחשב אבל המצב חוזר לקדמותו – מומלץ שלא להמשיך לנסות לפתור את הבעיה לבד ולהגיע במהירות למעבדה מקצועית. ניסיונות לנסות ולפתור את הבעיה באמצעות מדריכים באינטרנט נועדו לרוב לכישלון ואף לגרימת נזק רב יותר.

במעבדה יבוצעו שני מהלכים. הראשון הוא ניסיון ללמוד את מקור הבעיה וניסיון לתקנה ( או להחליף חומרה) והשני הוא ניסיון להציל או לשחזר, במקרה וכבר החל איבוד המידע את כל הדברים החשובים שעל הארד דיסק. לעיתים, חשוב לנטרל את המידע מהמערכת, כדי שנוכל לעבוד עליה, בלי שהוא יהיה נתון לסכנה.

הצלחתנו הצלחתכם

קיבלתם מסך שחור בהפעלת המחשב? זו הבעיה אך דעו שיש גם פתרונות. אנחנו כאנשי מקצוע מהמעלה הראשונה נעשה הכל כדי לפתור את הבעיה אבל יתרה מכך: אנחנו גם כמותכם ויכולים להבין עד כמה המידע שעל הדיסק הקשיח יכול להיות חשוב וקריטי ועד כמה אתם קשורים אליו ברמה האישית והרגשית. לכן, אנחנו נעשה הכל כדי למצוא את המידע שנאבד ולשחזר אותו, גם כשהכל אבוד. לשמחתנו, במרביתם המוחלט של המקרים, הניסיון שלנו גם יוביל להצלחה בכך.

 

מה היה לנו עד עכשיו?

נוף מעוצב
עיצוב נוף

עיצוב נוף הוא היבט מכריע ביצירת חללים חיצוניים פונקציונליים ונעימים מבחינה אסתטית. זה כרוך בתכנון ופיתוח מתחשבים של גינות, פארקים ואזורים פתוחים אחרים, איזון בין יופי, תועלת וקיימות סביבתית. בישראל, שבה מרחבים עירוניים מתפתחים במהירות, עיצוב נוף ממלא תפקיד משמעותי בשיפור איכות החיים ורווחת הקהילה. על ידי שילוב אלמנטים טבעיים עם צרכים אנושיים, עיצוב נוף לא רק שילוב של הסביבה אלא גם מקדם איזון אקולוגי. מאמר זה מתעמק ביסודות עיצוב הנוף, בוחן את עקרונות הליבה שלו, מתאר את תהליך התכנון ודן במגמות עדכניות. יתרה מזאת, הוא מדגיש את חשיבותו של עיצוב נוף בשיפור איכות החיים, הגנה על הסביבה, טיפוח פיתוח קהילתי, הגדלת ערכי נכסים והוספת ערך אסתטי לסביבתנו.

איתור חייבים
משרד חקירות מומחה באיתור חייבים – הפתרון היעיל להשבת חובות

בעולם העסקים התחרותי של ימינו, גביית חובות הפכה לאתגר משמעותי עבור חברות ובעלי עסקים. כאשר חייבים נעלמים ומתחמקים מתשלום, נדרש סיוע מקצועי כדי לאתר אותם ולהבטיח את החזר החוב. כאן נכנס לתמונה משרד חקירות מומחה באיתור חייבים, המציע פתרון יעיל ואפקטיבי להתמודדות עם בעיית החובות.

olympic games
האולימפיאדה בפריז 2024: חגיגה ספורטיבית עולמית

בעוד שהעולם ממשיך להתאושש מאתגרי מגפת הקורונה, פריז 2024 מתקרבת בצעדי ענק ומביאה עימה אווירה של התחדשות והתרגשות. העיר, עם ההיסטוריה העשירה שלה והנופים המרהיבים, מתכוננת לארח את אחד האירועים הספורטיביים הגדולים והמשמעותיים בעולם – המשחקים האולימפיים.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

רשלנות רפואית
הוכחת רשלנות רפואית

במאמר זה נדון בשאלה כיצד מוכיחים שאכן נגרמה במקרה שלכם רשלנות רפואית