קצת על תהליך הסדרת מעמד בישראל

כל מה שחשוב שתדעו על הסדרת מעמד בארץ ועל הדרכים לקבלת אזרחות ישראלית

רוצים לדעת מהן הדרכים העומדות לרשותכם, לשם הסדרת מעמד בישראל וקבלת אזרחות ישראלית? הגעתם למקום הנכון. להלן 4 האפשרויות העיקריות המאפשרות לכם להסדיר מעמד בארץ:

 

הסדרת מעמד – מכוח חוק השבות

מדובר באפשרות הכי קלה להסדרת מעמד בישראל – לעלות למדינה מכוח חוק השבות, המקנה את הזכות לכל יהודי, ולבני משפחתו, לעלות ארצה, ולקבל אזרחות ישראלית. הבעיה עם חוק השבות, היא עם ההגדרה מי הוא יהודי, אשר זו הגדרה דתית הקובעת שיהודי הוא מי שנולד לאם יהודייה או עבר גיור, והוא אינו בן דת אחרת. מצב זה מביא לכך שאזרחים ישראלים רבים שעלו לארץ מכוח חוק השבות, אינם בהכרח מוגדרים כיהודים מבחינת ההלכה הדתית – מה שמביא לקשיים הלכתיים שונים בנושאי גיור, חיתון או קבורה יהודית.

 

הסדרת מעמד – מכוח חוק האזרחות

ניתן לקבל אזרחות ישראלית גם מכוח השהייה בארץ, אם כי אפשרות זו עלולה לקחת זמן רב עד להשלמת יישומה, והיא כוללת הליך בירוקרטי ארוך ולא פשוט. חוק האזרחות קובע כי בגיר, שאינו אזרח ישראל, יוכל לקבל אזרחות ישראלית מכוח "התאזרחות", כל עוד הוא גר במדינה במשך שלוש שנים טרם הגשת הבקשה, ובמידה והוא יודע עברית במידת מה, זכאי לשבת בישראל דרך קבע, ומוכיח שבכוונתו להשתקע בישראל. ובנוסף, עליו לוותר על האזרחות הקודמת שלו, ולהצהיר על נאמנותו למדינה, כאשר האזרחות הישראלית של אותו מבקש תתקבל החל מיום ההצהרה על כך. כמו כן, כדאי לדעת שניתן להסדיר מעמד מכוח חוק האזרחות, גם אם מדובר בתושב מדינה זרה, ששירת בצה"ל למשך יותר משנה וחצי, או במידה ומדובר בילדים שהוריהם הם אזרחים תושבי קבע, או שאתם נצר למשפחה שתרמה רבות למדינה וקיבלתם אזרחות משר הפנים.

 

הסדרת מעמד – מכוח נישואין או זוגיות

דרך נוספת של הסדרת מעמד בארץ, היא מכוח נישואים, או קיום חיים משותפים עם בת או בן זוג ישראלים (כלומר, ידועים בציבור). חוק זה קובע כי מי שאינו אזרח ישראלי, אך נשוי או מוגדר בתור בן או בת זוגתו של אישה או גבר בעלי אזרחות ישראלית, יוכל להסדיר מעמדו בארץ, ולקבל אזרחות ישראלית. ניתן לעשות זאת בשני מסלולים עיקריים: המסלול הראשון, הוא על ידי נישואים אזרחיים במדינה זרה, והשני, הוא באמצעות קיום חיים משותפים והגדרת הזוג בתור 'ידועים בציבור'.

 

קבלת רישיון העסקה או היתר עבודה לעובדים זרים

חוק העובדים הזרים קובע ומגדיר את ההסדרים שמכוחם אפשר להסדיר את מעמדתם של העובדים הזרים בישראל, כל עוד הם עובדים בארץ. כחלק מהסדרים אלו, על העובד הזר להתחייב לעבוד במקום כלשהוא בישראל, ועל המעסיק להציג הסכם בכתב ולדאוג לביטוח הרפואי של העובד ולמקום מגורים הולם עבורו, וזאת כדי שהמעסיק הישראלי יוכל לקבל רישיון להעסקת העובד הזר, ועל מנת שהעובד יקבל אישור עבודה בישראל.

לסיכום, להסדיר מעמד בישראל ולקבל אזרחות ישראלית, זהו הליך בירוקרטי מורכב, שיכול להיות מסובך ומתיש, ואשר מצריך הכשרה, ידע וניסיון ארוך טווח. ולכן, חשוב לבחור במשרד עורכי דין אמין, ותיק ומקצועי לענייני הגירה והסדרת מעמד, כמו משרד עו"ד זרי חזן ושות'.

מה היה לנו עד עכשיו?

חוקר פרטי
תפקידו של חוקר פרטי בשנת 2024

בשנת 2024, תפקידם של חוקר פרטי ומשרד חקירות ממשיך להיות מכריע בהיבטים שונים של החברה. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת והמורכבות של פשעים וסכסוכים מתגברת, חוקרים פרטיים ממלאים תפקיד חיוני בחשיפת מידע, איסוף ראיות ומתן תובנות חשובות ללקוחותיהם. במאמר זה נחקור את המשמעות של חוקרים פרטיים ומשרדי חקירות בשנת 2024.

איך לבחור תמונה לסלון?

התמונה בסלון היא הרבה יותר מסתם קישוט. היא יכולה להגדיר את האווירה בחדר, להוסיף עניין וצבע, ואפילו לשקף את האישיות שלכם. עם כל כך הרבה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

שגרת טיפוח
סבון לפנים בשגרת טיפוח של ניקוי וחיטוי העור

סבון פנים הוא חלק בלתי נפרד משגרת טיפוח עור הפנים עבור רבים, המשרת מטרה כפולה הן בניקוי והן בחיטוי העור. מתי נכון להשתמש בו? האם מתאים לכל סוגי העור? ומדוע כל שגרת טיפוח צריכה לכלול אותו? על כל אלו ועוד, במאמר הבא.