קצת על תהליך הסדרת מעמד בישראל

כל מה שחשוב שתדעו על הסדרת מעמד בארץ ועל הדרכים לקבלת אזרחות ישראלית

רוצים לדעת מהן הדרכים העומדות לרשותכם, לשם הסדרת מעמד בישראל וקבלת אזרחות ישראלית? הגעתם למקום הנכון. להלן 4 האפשרויות העיקריות המאפשרות לכם להסדיר מעמד בארץ:

 

הסדרת מעמד – מכוח חוק השבות

מדובר באפשרות הכי קלה להסדרת מעמד בישראל – לעלות למדינה מכוח חוק השבות, המקנה את הזכות לכל יהודי, ולבני משפחתו, לעלות ארצה, ולקבל אזרחות ישראלית. הבעיה עם חוק השבות, היא עם ההגדרה מי הוא יהודי, אשר זו הגדרה דתית הקובעת שיהודי הוא מי שנולד לאם יהודייה או עבר גיור, והוא אינו בן דת אחרת. מצב זה מביא לכך שאזרחים ישראלים רבים שעלו לארץ מכוח חוק השבות, אינם בהכרח מוגדרים כיהודים מבחינת ההלכה הדתית – מה שמביא לקשיים הלכתיים שונים בנושאי גיור, חיתון או קבורה יהודית.

 

הסדרת מעמד – מכוח חוק האזרחות

ניתן לקבל אזרחות ישראלית גם מכוח השהייה בארץ, אם כי אפשרות זו עלולה לקחת זמן רב עד להשלמת יישומה, והיא כוללת הליך בירוקרטי ארוך ולא פשוט. חוק האזרחות קובע כי בגיר, שאינו אזרח ישראל, יוכל לקבל אזרחות ישראלית מכוח "התאזרחות", כל עוד הוא גר במדינה במשך שלוש שנים טרם הגשת הבקשה, ובמידה והוא יודע עברית במידת מה, זכאי לשבת בישראל דרך קבע, ומוכיח שבכוונתו להשתקע בישראל. ובנוסף, עליו לוותר על האזרחות הקודמת שלו, ולהצהיר על נאמנותו למדינה, כאשר האזרחות הישראלית של אותו מבקש תתקבל החל מיום ההצהרה על כך. כמו כן, כדאי לדעת שניתן להסדיר מעמד מכוח חוק האזרחות, גם אם מדובר בתושב מדינה זרה, ששירת בצה"ל למשך יותר משנה וחצי, או במידה ומדובר בילדים שהוריהם הם אזרחים תושבי קבע, או שאתם נצר למשפחה שתרמה רבות למדינה וקיבלתם אזרחות משר הפנים.

 

הסדרת מעמד – מכוח נישואין או זוגיות

דרך נוספת של הסדרת מעמד בארץ, היא מכוח נישואים, או קיום חיים משותפים עם בת או בן זוג ישראלים (כלומר, ידועים בציבור). חוק זה קובע כי מי שאינו אזרח ישראלי, אך נשוי או מוגדר בתור בן או בת זוגתו של אישה או גבר בעלי אזרחות ישראלית, יוכל להסדיר מעמדו בארץ, ולקבל אזרחות ישראלית. ניתן לעשות זאת בשני מסלולים עיקריים: המסלול הראשון, הוא על ידי נישואים אזרחיים במדינה זרה, והשני, הוא באמצעות קיום חיים משותפים והגדרת הזוג בתור 'ידועים בציבור'.

 

קבלת רישיון העסקה או היתר עבודה לעובדים זרים

חוק העובדים הזרים קובע ומגדיר את ההסדרים שמכוחם אפשר להסדיר את מעמדתם של העובדים הזרים בישראל, כל עוד הם עובדים בארץ. כחלק מהסדרים אלו, על העובד הזר להתחייב לעבוד במקום כלשהוא בישראל, ועל המעסיק להציג הסכם בכתב ולדאוג לביטוח הרפואי של העובד ולמקום מגורים הולם עבורו, וזאת כדי שהמעסיק הישראלי יוכל לקבל רישיון להעסקת העובד הזר, ועל מנת שהעובד יקבל אישור עבודה בישראל.

לסיכום, להסדיר מעמד בישראל ולקבל אזרחות ישראלית, זהו הליך בירוקרטי מורכב, שיכול להיות מסובך ומתיש, ואשר מצריך הכשרה, ידע וניסיון ארוך טווח. ולכן, חשוב לבחור במשרד עורכי דין אמין, ותיק ומקצועי לענייני הגירה והסדרת מעמד, כמו משרד עו"ד זרי חזן ושות'.

מה היה לנו עד עכשיו?

נוף מעוצב
עיצוב נוף

עיצוב נוף הוא היבט מכריע ביצירת חללים חיצוניים פונקציונליים ונעימים מבחינה אסתטית. זה כרוך בתכנון ופיתוח מתחשבים של גינות, פארקים ואזורים פתוחים אחרים, איזון בין יופי, תועלת וקיימות סביבתית. בישראל, שבה מרחבים עירוניים מתפתחים במהירות, עיצוב נוף ממלא תפקיד משמעותי בשיפור איכות החיים ורווחת הקהילה. על ידי שילוב אלמנטים טבעיים עם צרכים אנושיים, עיצוב נוף לא רק שילוב של הסביבה אלא גם מקדם איזון אקולוגי. מאמר זה מתעמק ביסודות עיצוב הנוף, בוחן את עקרונות הליבה שלו, מתאר את תהליך התכנון ודן במגמות עדכניות. יתרה מזאת, הוא מדגיש את חשיבותו של עיצוב נוף בשיפור איכות החיים, הגנה על הסביבה, טיפוח פיתוח קהילתי, הגדלת ערכי נכסים והוספת ערך אסתטי לסביבתנו.

איתור חייבים
משרד חקירות מומחה באיתור חייבים – הפתרון היעיל להשבת חובות

בעולם העסקים התחרותי של ימינו, גביית חובות הפכה לאתגר משמעותי עבור חברות ובעלי עסקים. כאשר חייבים נעלמים ומתחמקים מתשלום, נדרש סיוע מקצועי כדי לאתר אותם ולהבטיח את החזר החוב. כאן נכנס לתמונה משרד חקירות מומחה באיתור חייבים, המציע פתרון יעיל ואפקטיבי להתמודדות עם בעיית החובות.

olympic games
האולימפיאדה בפריז 2024: חגיגה ספורטיבית עולמית

בעוד שהעולם ממשיך להתאושש מאתגרי מגפת הקורונה, פריז 2024 מתקרבת בצעדי ענק ומביאה עימה אווירה של התחדשות והתרגשות. העיר, עם ההיסטוריה העשירה שלה והנופים המרהיבים, מתכוננת לארח את אחד האירועים הספורטיביים הגדולים והמשמעותיים בעולם – המשחקים האולימפיים.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

רשלנות רפואית
הוכחת רשלנות רפואית

במאמר זה נדון בשאלה כיצד מוכיחים שאכן נגרמה במקרה שלכם רשלנות רפואית